Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Japon tur operatörleri Batman turlarına başlıyor

Giriş Tarihi: 26.5.2014 16:03

Batman'da 38. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ağırlanan Japon tur operatörlerinin Nisan-Ekim 2015 tarihleri arasında Batman turlarına başlayacağı belirtildi.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce ağırlanan 14 Japon tur operatörleri antik kent Hasankeyf ilçesi, Kozluk Hazzo Kalesi, Sason Mereto Dağı ve Malabadi Köprüsü'nü gezdi. Tarihi dokunun ve bölgenin misafirperverliğinden Japon tur operatörlerinin çok etkilendiği belirtildi. JTB Group'un turlarını tasarlayan JTB Look yöneticileri tarafından yapılan açıklamada Güneydoğu Anadolu turu tasarımı kabul edildiği ve uygulamasına Nisan-Ekim 2015 tarihleri arasında olacağı bildirildi.

Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü M.İhsan Aslanlı ise bölgede, sayıları turizm istatistiklerine dahi giremeyen yabancı turist guruplarının da barış süreci sonrası en az diğer kültürel gezilere ilgi kadar doğu turlarına rağbet gösterecekleri beklendiğini söyledi.
Aslanlı, son günlerde yurt dışındaki yabancı tur operatörlerinin bölgeye olan ilgileri ve ön talepleri yurt dışından gelecek turistlerde de bir patlamanın yaşanacağının belirtisi olarak görüldüğünü söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japon tur operatörleri Batman turlarına başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN