Günübirlik turlarla "mavi cennete" yolculuk

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesi ile Marmaris ilçesine bağlı Çamlı Mahallesi'nden sabah saatlerinde demir alan günübirlik tur tekneleri, konuklarını maviyle yeşilin birleştiği Gökova Körfezi'nin bakir koylarıyla buluşturuyor. Muğla Kültür Turizm Müdürü Çelik: - "Bölgede günübirlik tur tekneleriyle her yıl 200 bin kişi körfezin en güzel koylarını gezme şansı buluyor. Ziyaretçi sayısı her geçen yıl artış gösteriyor"

Giriş Tarihi: 2.6.2014 15:15 Güncelleme Tarihi: 2.6.2014 15:23
Gökova Körfezi'nde mavi cenneti andıran bakir koylar, günübirlik tur tekneleriyle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri misafir ediyor.

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesi ile Marmaris ilçesine bağlı Çamlı Mahallesi'nden sabah saatlerinde demir alan tur tekneleri konuklarına Kandilli Koyu, Lacivert Koy, İnce Kum plajı, Sedir Adası ve Gelibolu Adası Su Altı Mağaraları'nın eşsiz güzellikteki doğasını görme ve berrak denizinde yüzme şansı tanıyor.

Ula Kaymakamı Ali Yılmaz yaptığı açıklamada, havaların ısınması ve turizm sezonunun başlamasıyla birlikte günü birlik tekne turları ile günde yaklaşık bin kişinin Gökova Körfezi'ndeki koyları ziyaret ettiğini söyledi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Yerli ve yabancı turistlerin tur tekneleriyle bölgedeki koyları gezerek burada yüzme ve gezme şansı bulduklarını belirten Yılmaz, "Ziyaretçiler sabah saatlerinde teknelere binerek akşama kadar bu koyları geziyorlar. Tekneler uygun fiyatlarla ziyaretçileri koylara götürerek buralarda mola veriyor. Körfezin en güzel koylarını gezme şansı bulan tatilciler buralarda denize giriyor, güneşleniyor ve kısa bir tatil yapma şansı buluyor" dedi.

Muğla Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik ise 25 lira karşılığında günü birlik tur tekneleriyle körfezin lacivert koylarında yolculuğa çıkan yerli ve yabancı turistlerin, koylarda verilen yüzme molası ve öğle yemeği ile akşam saatlerinde turu tamamladığını dile getirdi.

Bölgede 20'nin üzerinde tur teknesi olduğuna işaret eden Çelik, "Günübirlik tur tekneleriyle her yıl 200 bin kişi körfezin en güzel koylarını gezme şansı buluyor. Ziyaretçi sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Özellikle hafta sonlarında Denizli, Aydın, Isparta, Burdur illerinden gelen ziyaretçiler de günübirlik turlara katılıyor. Bu turların bölge ekonomisine katkısı oldukça yüksek. Bu sayede bölgede ekonomik canlılık sağlanıyor. Özellikle iç turizme büyük katkı sağlıyor" diye konuştu.

Özellikle dar gelirli ailelerin günübirlik tur tekneleriyle tatil yapmak için turlara yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Çelik, şunları söyledi:

"Sabah saatlerinde limandan demir alarak Gökova'nın eşsiz koylarını gezip koylarda yüzme molası veren teknelerde ziyaretçilere sabah çayı ve öğle yemeği ikramında da bulunuyor. Gökova Körfezi'nde bulanan Akyaka ve Marmaris'ten teknelerle gidilebilen Sedir Adası'nda ise ziyaretçilere çağdaş bir ortamda hizmet vermek için iyileştirme çalışmaları yaptık. Özellikle yaz sezonunda Sedir Adası'nı yaklaşık 70 bin kişi ziyaret ediyor. Burası hem tarihiyle hem de deniz ve güneşiyle turizme hizmet veriyor. Gökova Körfezi'nde günlük tura çıkan teknelerin de uğrak yeri olan Sedir Adası, her geçen yıl ziyaretçi sayısını biraz daha artırıyor."
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günübirlik turlarla "mavi cennete" yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN