Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstediğiniz yerde mola verin istediğiniz yoldan gidin

Yolculuklarda bir gölün kenarından geçerken otobüs şoförüne "Mola verelim" ya da "Bu yol ilginç buradan devam edelim" diyemezsiniz. Kalabalıksanız rahatça konuşamaz ve müzik dinleyemezsiniz. Tek ve kesin bir çözüm var: Otomobil kiralamak!

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Otobüs ya da uçakla zorunlu rotalardan hızla geçip gitmekten mutsuzsanız, araç kiralayarak tatilinin sefasını keşiflerle sürebilirsiniz. İstediğiniz yerde mola vermek, görür görmez sizi heyecanlandıran yere gitmek için direksiyonu kırmanız yeterli olacak. Malum her şehrin toplu taşıma araç sistemleri başka. Yolları öğrenirken kaybolmak ve zaman kaybetmek yerine adresi alın gaza basıp gidin. Üstelik yolculuğun kaptanı sizsiniz. Tek yapmanız gereken doğru kiralama şirketinden doğru otomobili bulmak.

OTOMOBİL KİRALAMALISINIZ ÇÜNKÜ...
Kalabalık aile tatillerini seviyor ya da küçük çocuğunuz varsa toplu taşıma araçlarıyla tatile gitmek sizin için eziyete dönüşebilir. Otomobil kiralama hizmeti kalabalık aileler için bir nimet.
Arkadaşlarla tatile çıkmaktan başka güzel ne olabilir? Üstelik ne kadar kalabalıksanız o kadar eğlenceli geçer. Eğer beş kişiyseniz, yolculukta bol bol kahkaha atıp son ses müzik dinlemek için otomobil kiralayabilirsiniz.
Bir turla gezmekten hoşlanmıyor, gittiğiniz şehri köşe bucak keşfetmek istiyorsanız bunu toplu taşıma araçlarıyla iki-üç günde yapmak mümkün değil. Bir şehri yerlisinden başka kim iyi bilebilir ki? Adreslerinizi alıp otomobilinize binin ve gazlayın, her yeri gezin.
Sevgilinizle ya da eşinizle baş başa bir tatile çıkma kararı aldıysanız, onu yormayın. Sevdiğinizi ve ona olan aşkınızı atın otomobile diyar diyar gezin.

BUNLARA DİKKAT!
Tek kişilik bir seyahate çıkıyorsanız ekonomik arabalar sizi zorlamaz ama birkaç kişiyseniz ya bavulları ya da arkadaşınızı yolda bırakmak isteyebilirsiniz. İkisinden de vazgeçemiyorsanız daha geniş ve konforlu bir araç seçin.
Sigorta ya da olası hırsızlık ve kaza olayları hakkında aklınıza takılan noktaları açığa kavuşturmak için araç kiralamadan önce imzalayacağınız kontratı satır atlamadan okumalısınız.
Araç kiralamak için en az iki yıl trafikte aktif olarak araç kullanmış olmanız gerek. Maceracı genç tatilciler eğer 21 yaşından büyük değilseniz araç kiralayamıyorsunuz. Hatta aracın büyüklüğüne göre deneyim göz önünde bulundurularak yaş ortalaması 25'e çıkıyor.
Kiralayacağınız aracı kendiniz kullanmayacaksanız sürücü için ekstra para ödemeniz gerek. Bu nedenle sürücü kimse otomobili onun kiralaması öneriliyor.
Aracı kiralarken mutlaka teslim alma ve teslim etme tarihine dikkat etmelisiniz. Aksi halde her şirketin uyguladığı faiz oranıyla bir ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.
Araçların yakıtları firmaya göre değişir. Kimisi dolu depo, kimisi yüzde 30 dolu, kimisi de boş depoyla arabayı teslim eder. Aman dikkat, kimi firma ne kadar yakıt verdiyse o kadar yakıtla teslim edilmesini talep eder, aksi halde ekstra para ödemek zorunda kalırsınız.
Her türlü ceza ve otoyol ücretlendirmeleri kiralayana ait olduğundan hazırlıklı olmakta fayda var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstediğiniz yerde mola verin istediğiniz yoldan gidin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN