Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bavul içi dekorasyon

Giysileri valize düzgün bir şekilde, yer kazandıracak çözümlerle, kırıştırmadan, gider gitmez giyilebilmesini sağlayacak şekilde yerleştirmek maharet istiyor

Giriş Tarihi: 6.8.2014
Bavul içi düzenleyici olarak adlandırılan ve bavulu küçük kompartımanlara ayırmayı sağlayan kutucuklarla düzen sağlamak, akla gelen ilk çözüm olsa da kutucukları abartmamak gerekiyor. Aksi takdirde bavulun ağırlığı tahmin edemeyeceğiniz kadar artıyor.
Bavula yerleştireceğiniz ve buruşmasından endişe ettiğiniz her şeyi rulo yapın. Derin kat izleri oluşmayacağı için açıp astığınızda kısa süre sonra ütülemeden giyebileceğiniz bir hale gelecektir.
Eğer deniz tatiline gidiyorsanız, güneş ürünleri, nemlendiriciler derken bir sürü kozmetik ürün yüzünden ne kadar küçük olursa olsun bavulunuzu kabine almanız mümkün olamıyor. Kozmetiklerinizi varsa bavulun kıyafetlerden bağımsız bir gözüne, yoksa da ağızlarının iyice kapalı olduğunu kontrol ettikten sonra birkaç poşet içinde yerleştirmeyi ihmal etmeyin.
Sık sık 2-3 günlük iş seyahatine giden ve kabin boyu bavuluna yerleştirdiği iki gömleğinin her seferinde buruşmasından şikayet edenler: Gömleklerinizi poşete yerleştirip, içini havayla doldurun. Böylece bavula yerleştirdiğinizde üstünde oluşacak olan hava boşluğu sayesinde hiçbir başka nesne ile temas etmeyecek olan gömleğiniz buruşmadan çıkacaktır.
Katlasan, kıvırsan, rulo yapsan her şekilde bozulan plise etekleri bavulda taşımanın da bir püf noktası var: Çorap içine yerleştirmek. Plise eteği, katların yönünde birkaç kere kıvırdıktan sonra, önceden tersini çevirdiğiniz uzun çorabı kolaylıkla üstüne geçirerek adeta koruma altına almış oluyorsunuz. Tabii bavula yerleştirirken yine özen göstermelisiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bavul içi dekorasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN