Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu olmak için Kaş'a gidin

Antalya'nın en batı ilçesi olan Kaş, sevimli eski limanı, küçük çayevleri, kafeleri, eski Yunan evleri, renkli hatıra dükkanları, bar ve restoranları ile tipik bir Akdeniz sahil kasabası. Yeni açılan marinası kasabayı daha da güzelleştirmiş

Giriş Tarihi: 10.9.2014
Antalya'dan Kaş'a 2,5-3 saat, Dalaman'dan Kaş'a ise 2 saat süren araba yolculuğu sonunda ulaşıyorsunuz. Havaalanlarına olan uzaklığı bence Kaş'ın avantajı. Çünkü ulaşımı çok kolay olmadığından Çeşme ya da Bodrum kadar rağbet görmüyor. Bu sayede doğal güzelliğini ilk günkü gibi koruyabiliyor. Kaş'ın kendi zaten eşsiz ama tekneyle bir de koyları gezerseniz "İşte burası cennet" dersiniz. Kaşın çevresinde oldukça fazla sayıda koy var ve hepsi birbirinden güzel. Her koyda farklı bir doğa harikası çıkıyor karşınıza. Temiz, berrak ve masmavi yerler. Tekneyle giderken, yüzerken her an karşınıza bir Caretta caretta çıkabilir. Deniz gözlüklerinizi takıp, çok yakınlarında, onlarla beraber yüzebilirsiniz.

KEKOVA TURUNA ÇIKIN
Kaş'a gitmişken tekneyle Kekova turuna kesinlikle çıkmalısınız. Kekova; Antalya-Demre ilçesi yakınlarında Kaleköy (bu köyü de görmelisiniz) ve Üçağız açıklarındaki küçük kayalık bir ada. Kekova'da 2. yüzyılda depremler yüzünden yok olmuş batık şehre rastlıyorsunuz. Suyun altında kalmış duvarlar, kapılar, hamamlar... O günün şartlarında nasıl böyle bir şehir kurulmuş! Gerçekten görülmeye değer. Kekova ve çevresi 1990 yılında SİT alanı ilan edildi hatta bugün o alanda yüzmek bile yasak. Kaş'ın hemen karşısında, sadece 2 km uzaklıktaki Meis Adası, Yunanistan'a bağlı. Oldukça küçük bir ada ancak buraya gidip Yunan müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yemenizi tavsiye ederim. Kaş'tan tekneyle çok kısa bir sürede Meis'e geçiyorsunuz. Schengen vizeniz olması yeterli.

KAŞ'IN YENİ MARİNASI
Kaş ayrıca yamaç paraşütçülerinin ve dalgıçların vazgeçilmezi. Kaş'ı dünyanın dört bir yanından yaz ve kış ayırt etmeksizin yüzlerce turist ziyaret ediyor. Kaş'ın Peninsula yani Çukurbağ Yarımadası'na geçtiğinizde (Kaş merkeze sadece 10 dakika mesafede) birbirinden güzel butik oteller ve villalar sizi karşılıyor. Yarımada, Kaş merkeze kıyasla oldukça sessiz ve sakin. Denizle ve doğayla tamamen baş başa kalıyorsunuz. Yarımadadaki villaların sahiplerinin çoğunluğu yabancı, İngilizler ağırlıkta. Kaş'ı keşfedip vazgeçemeyenler Çukurbağ Yarımadası'nda çıktan evini almış. Kaş'ın yeni gözdesi, Kaş Marina, Akdeniz'in en modern marinalarından biri sayılıyor. Bu yeni marina zaten güçlü bir denizci kimliğine sahip olan Kaş'ı daha da güzelleştirdi. Yabancıların tekneleriyle konaklamayı tercih ettikleri bir marina haline geldi. Bu yeni modern marinada lezzetli akşam yemeği yemenizi, Kaş'ın içinde lüks bir akşam geçirmenizi tavsiye ederim.

NEREDE KONAKLAMALI?

Kaş'ta konaklamak için çok seçeneğiniz var. İsterseniz yarımadada haftalık veya aylık ev kiralayabilirsiniz. Tekneniz varsa zaten marina eşsiz bir seçim. Bunlar dışında yarımadada birbirinden farklı pek çok butik otel var. Kaş'ın içinde ise pansiyon seçeneğiniz oldukça fazla.

DENİZ ŞENOCAKLI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu olmak için Kaş'a gidin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN