Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazartesi günü Hamburg'daydım. Bu sefer soğuk, yağmurlu ve karanlıktı Hamburg. Neyse ki koşar adımlarla gidip, aynı şekilde yurda döndüm.
Memleket güzel vesselam!
Ne işim vardı Hamburg'da? Sabah Yazarlar Kulübü ve Daily Sabah Center'ın düzenlediği bir sempozyumda FETÖ nedir, ne değildir konulu bir sunum yaptım. 1970'lerden bugüne bu örgüt ne kılıklara girmiş, hangi aşamalardan geçerek bugüne gelmiş bunları anlattım. Yeni nesil bir terör örgütü olarak 'nün cürümlerini ve suç işleme potansiyelini resmetmeye çalıştım.
Mehmet Akarca, Serdar Karagöz, İbrahim Altay, Kerem Alkin, Fatih Cıngal ve Şeyma Eraz da birer sunum yaptı.
Hep birlikte FETÖ'nün bugün itibariyle Türkiye'den çok, yayıldığı ve kendisine alan açılan diğer ülkeler için ciddi bir tehdit oluşturduğunu ortaya koyduk. Almanya'nın hatalı politikalarının çok ağır bedelleri olacağının altını çizdik.
Dikkatimi ne çekti biliyor musunuz? Konuştuğum Almanlar, Alman siyasetinin içine girdiği kriz dolayısıyla çok ciddi bir boşluk oluştuğunu ve bu boşluğu örgütlü yapıların doldurduğunu ifade ettiler. Tam FETÖ'nün sevdiği ortam!
Hamburg'da bir kez daha gördük ki, elbirliğiyle FETÖ'nün ne denli tehlikeli bir terör örgütü olduğunu dünyanın dört bir yanında daha çok anlatmalıyız!

***


Erdoğan'la milletin arasına kimse giremez

, milletle arasına kimsenin girmesine müsaade etmeyeceğini bir kez daha ilan etti. "Sosyal medyada benim adıma ahkâm kesenlerle ilgili rahatsızlığımı belirtmiştim. Bir kez daha tekrarlıyorum. Tüm milletime de sesleniyorum, eğer ben birisine bir şey söyleyeceksem, bir irade beyan edeceksem kimseyi aracı kılmaya ihtiyacım yok" Erdoğan'ın gücü, milletle arasındaki dolaysız bağdan kaynaklanıyor. Bazıları 16 Nisan'da yaşanan değişimi tam algılayamamış gibi duruyor. Bunu algılatmak da yine Erdoğan'a düşüyor...

***


Suçüstü!

davasının tanıklarına bir bakın Allah aşkına. CHP eski milletvekili , Bankalar yeminli murakıbı Osman Zeki Canıtez. Her ikisi de Fetullahçı Terör Örgütü üyesi. Her ikisi de bu suçtan firari ve haklarında yakalama kararı var. bu konu hakkında ne düşünüyor acaba? Aykan'a "yurda dön" çağrısı yapar mı, ne dersiniz?

***


Kendimizi bilelim!

Ne diyor Niyâzî-i Mısrî
"Hakk ilmine bu âlem bir nüsha imiş ancak,
Ol nüshada bu Âdem bir nokta imiş ancak.
Ol noktanın içinde gizli nice bin deryâ,
Bu âlem o deryâdan bir katre imiş ancak"
O kadar yani, ötesi yok...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA