Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tab Gıda'nın kurucularından Korhan-Ece Kurdoğlu'nun kızları Begümhan, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Columbia'dan mezun oldu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle 'taki mezuniyet töreni iptal olunca, ailesi İstanbul'daki evlerinde Begümhan'a sembolik bir mezuniyet töreni organize etti. Ama ne tören… Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü tören, kardeşleri Ecehan ve Aslıhan Kurdoğlu'un konuşmasıyla başladı. Mezuniyet konuşmalarını ise babaannesi Yurdanur Kurdoğlu ile anneannesi İnci Ertuğ yaptı. Rektör rolünü üstlenen babası Korhan Bey, Begümhan'a diplomasını verirken, anne Ece Kurdoğlu da başkan oldu.

NEW YORK'A GİDECEKLERDİ
'nde çift ana dal yapan; ekonomi ve sanat bölümlerinden başarıyla mezun olan Begümhan Kurdoğlu, bu alternatif mezuniyet töreninde çok mutlu görünüyordu. "Begümhan'ımızın New York'taki mezuniyet töreni için ne özel programlar yapmıştık ama kısmet böyleymiş. Buna da binlerce şükür" diyen anne Ece Kurdoğlu ise, buruk bir mutluluk içindeydi. Begümhan, bütün ailenin seferber olduğu bu mezuniyet törenini, ömrü boyuncu unutamayacaktır herhalde.

Karantinadaki Macias'ı ziyaret etti

Şarkılarının Türkçe versiyonlarıyla Türk müzikseverlerin gönlünü kazanan Cezayir asıllı Fransız şarkıcı da maalesef Covid-19'dan nasibini almıştı. Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gördüğünü söyleyen 81 yaşında Macias, biraz uzun sürse de Nisan başında yakalandığı koronavirüsten kurtulmayı başardı. Ancak halen evinde karantinada. Uçuşlar durdurulduğu için Paris'ten ülkemize gelemeyen ünlü organizatör , evinden dışarı çıkmayan 50 yıllık dostunu ziyaret etmiş, hasret gidermişler.

Çocukken yemek kitabı hazırlamış

Geçenlerde Vakko'nun en küçük veliahdı Can Hakko'nun aşçı olduğunu yazmıştım. Vakkorama Cafe'yi açarak hayalini gerçekleştiren Can'ın aşçılık merakının çocukluk yıllarına dayandığını ve hatta çocukken bir yemek kitabı bile hazırladığını öğrendim. Annesi 'in özel tariflerini birleştirdiği kitabı, o yıllarda ailede büyük ilgi görmüş. Can'ın aşçılığa merakının asıl sebebi ise yemeğin aileyi bir araya getirmesiymiş. Bu arada Can, özellikle makarnada çok iddialıymış ve kendine ait makarna tarifleri varmış.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA