Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzun zamandır üzerine düşündüğüm bir mesele bu; sosyal medyada sanki herkes kimlik bunalımında. Sahip olduklarıyla mutlu olmakta zorlananlar, bir şeyleri özellikle göstermeye çalışanlar... Özellikle Instagram'daki keşfet bölümü; başkaları hakkında bilmemiz gerekenden daha fazlasını öğrenmeye maruz kaldığımız, gereksiz bilgilerle dolduğumuz bir yer oldu.

KAYGI ARTIYOR
Sosyal medyayla ilgili yapılan son araştırmalar ise, bazı fotoğrafların paylaşımcının yaşadığı depresyon hakkında ipuçları verebileceğini ve sosyal medyayı bilinçsizce kullanan bireylerin özgüvenlerinin olumsuz yönde etkileneceğini gösteriyor.
Uzman Psikolog Ani Eryorulmaz, sosyal medyada geçirilen zamanın uzamasıyla birlikte; bireylerin yalnızlık, kaygı, depresyon ve kıskançlık seviyelerinin arttığına dikkat çekiyor. İnsanlar, başkalarını görünce 'Tam da benim istediğim hayatı yaşıyor' hissiyle daha da mutsuz oluyor.

TEHLİKE VAR
Ancak aslında o platformlarda görülen mükemmel iş ve ilişkiler, fiziksel güzellikler, imrenilecek tatiller; sadece bireyin göstermek istedikleri ile sınırlı. Gerçekten de ; kimilerine göre yaşamın sahte vitrini, kimilerine göre eğlence aracı ama bilinçli kullanmayanlar için ciddi bir tehlike; benden küçük bir uyarı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN