Bir internet sitesinde 'Yemek yemeğe gittiğimiz restoranlardaki garsonlar, sorduğumuz her soruya doğru cevap verseydi ne olurdu?' konulu eğlenceli bir video izledim. Bazen siz de garsonları kaprislerinizle delirtmiyor musunuz? Ben delirtiyorum! Hatta içinden bana saydırıyor mudur diye düşündüğüm olmuştur. Video'daki garsonlardan birinin, müşteriye mönüde olmayan bir yemekle ilgili verdiği cevap şöyleydi: "Şefe soracağım' dedim ama aslında mutfağa kadar gidip içimden 10'a kadar sayıp geri gelecek ve size 'Hayır' diyeceğim." Piyasadan birkaç garson arkadaşa sordum; "Ya sabır' dediğiniz, delirdiğiniz anlar var mı?" diye. Tabii ki var! En çok da mönüdeki yemeği tümüyle değiştiren, gelen yemeği son lokmasına kadar sıyırıp sonrasında 'Beğenmedim' diyen, isteklerini peş peşe sıralayıp, bahşiş bırakıyor gibi yapıp kaçanlar onları delirtiyor. Bir de gece sabahlara kadar çalışan kulüp garsonları var ki, sektörün en sabırlıları onlar. Alkolün etkisi ile egolanıp kanatlanan müşteri en zoru... Eğer gece hayatının raconunu biliyor, bahşişi bol tutuyorlarsa, katlanılabiliyor. Bir de dolu mekanda yer olmamasına rağmen zorlayanı var. "Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" deyip esip gürleyenler yani... O an yakasından tutup dışarı atasınız gelir. Vallahi zor meslek...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN