Uber aracımı çağırdım;
Nişantaşı'ndan Etiler'e gidiyorum.
Tam da Barbaros Bulvarı üzerindeyiz. Polisin çevirmesiyle birlikte bir belediye anketine takılıyorum. Bugüne kadar hiç başıma gelmemişti.
Önce duruyoruz, sonra başlıyoruz Büyükşehir'in anketörünün sorularını cevaplamaya....
Sorunun ana başlığı Barbaros Bulvarı hakkında.
Yolu ne kadar sıklıkla kullandığımızı, hiç görüp görmediğimizi, bu yoldaki hız limitini, yolun tıkanıp tıkanmadığını ve bulvarla ilgili yapılmasını istediklerimizi tek tek hızla sordular; biz de cevapladık. Eğer, bu uygulamanın sonucu bir karara bağlanacaksa ve sıkışık çilesine bulunacaksa ne mutlu...
Gelelim diğer belediye çalışanı zabıtaların bayram harçlığına... Nişantaşı'nda zabıtalara birçok kez denk geldim; her dükkana, restorana girip çıkarlar. Şimdilerde tempolarında hızlı bir artış var. Daha yeni butik sahibi bir arkadaşımın kapısını çalıyorlar, benim arkadaşım; bu adamların dilinden hiç anlamaz. Ziyaretin amacı farklı; bayram harçlığı almaya gelmişler. Kız arkadaşım şokta! 'Nasıl yani?' diyor. 'Eee bayram arifesi, sizi buralarda çok kolladık, harçlığımızı hazırlayın' diyorlar... Ah belediyem, vah belediyem! Bir yerden alkışlarken, bir yerden bunları duyunca tepkisizleştim, şaştım kaldım ne diyeyim...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN