Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN CAN YANTIR

Destana yolculuk

60 bin insan düşünün. -30 derecede, dağların 2 bin metrelik geçitlerinde, üzerlerinde yazlık üniformalarıyla yürüyor.
Akıllarında tek bir şey var; vatanın bir karış toprağını bile düşmana teslim etmemek.
Şerif Bey anılarında yaşananları şu şekilde anlatıyor: "Yol kenarında karların içinde çömelmiş bir asker, bir yığın karı kollarıyla kucaklamış, titreyerek, feryat ederek dişleriyle kemiriyordu. Beni hiç görmedi. Zavallı çıldırmıştı. Bu suretle şu lanetli buzullar içinde biz belki 10 bin kişiden fazla insanı, bir günde karların altına bıraktık ve geçtik."

DUANIZI EKSİK ETMEYİN
Kars'ı Ruslar'dan geri almak için cepheye atılan 78 bin askerimizi, bir hafta içerisinde kaybettik. 60 bini savaşamadan, donarak öldü. İşte her yıl binlerce insan, şehitlerini anmak için Sarıkamış'a koşuyor. Bu sene ben de orada olacağım. Hafta sonu binlerce kişiyle, temsili yürüyüş yapacağız. İmkanı olanlar, üzerine sıkı bir şeyler giysin, soluğu orada alsın; olmayanlar o şehitler için dualarını eksik etmesin...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN