Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bildiğiniz üzere iletişim gezegeni Merkür, pazar günü geri hareketine başladı. Her yıl üç kere geri hareket eden Merkür, ortalama 21 gün bu seyirde devam eder. Ancak bu defa seyrini biraz uzatacak. Peki, bu gezegenin gerilemesi ne demek ve retroda doğanların farkı nedir? Güneşten uzaklaşıldıkça gezegenlerin retroya girme sıklığı çoğalır. Bu yüzden güneşten uzakta kalan gezegenler doğum haritalarında retroya girerler.
Gezegenlerin geri gitmesi diye bir durum yoktur aslında. Yalnızca belli dönemlerde gezegenlerin, yörüngelerindeki hareketleri yavaşlar ve biz dünyadan onları geri gidiyormuş gibi görürüz.
Geri giden gezegeni 'dinleniyor' diye nitelendirsek çok daha mantıklı olur. Normalden daha düşük bir enerji veren retro halindeki gezegen, doğum anınızda sizi bulmuş olabilir.
Paniğe kapılacak ciddi bir durum olmasa da gezegenin hareketinden farklı olacağınız kesin… 'su, esnasında doğan bireyler daha keskin bir düşünce tarzına sahiptir. Farklı bir espri anlayışları vardır. Doğum haritasında Merkür'ü normal pozisyonda olanlar ile Merkür Retro'su olanlar arasında algılayış farklılığı olabilir.
Merkür Retro'sunda doğan kişiler, bilgiyi düşünce süzgecinden geçirirken bunu diğer insanlardan daha farklı yollarla yaparlar. Peki, Merkür gerilemesinde doğanların ne kadarlık bir yüzdeyi oluşturduğunu biliyor musunuz? Kabaca yüzde 18… Evet, onları diğerlerinden ayıran belirgin yanları olduğunu belirttim ama sadece bu kadar mı?
Bazı insanlar bu pozisyonun olumsuzluklarından da etkilenebiliyorlar.
Algı tarzlarını sürekli kontrol etmeleri, 'Doğru mu anlıyorum?' gibi soruları kendilerine sık sık sormaları çoğunlukla yaşadıkları konular arasında... Bu onları derin düşüncelere, yaptıklarını tekrar tekrar kontrol etmeye ve düşüncelerini kendinden emin bir şekilde, spontane olarak ortaya koymaktan ziyade şekillendirerek koymaya iter.

ASTRO
GÜNDEM
Merkür-Mars kavuşumu; insanlığın kendi kaderini yazmaya başladığının altını çizerken, gelişmelere de vurgu yapıyor. Bilim adına hizmet veren kurum ve kuruluşlar bugün gündeme gelirken, tarih yeni bir gelişmeye evsahipliği yapabilir

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN