Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezegenler hangi yıldız takımında ise o gezegendeki ülkelerin duruşu da tarihin içerisinde gizlidir. Ülkelerin kuruluş tarihlerine göre Zodyak, Güneş, Ay ve gezegenlerin hareket ettikleri Burçlar Kuşağı incelemesi bu açıdan oldukça önemli.
Her ülkenin fiziki sınırları olduğu gibi, gökyüzünün de kendi içinde sınırları var. Gökyüzünüzü bir daire olarak hayal edin, bu Zodyak'ı temsil edecektir. Ayrıca bu dairenin içinde Güneş, Ay ve gezegenlerin daima hareket halinde olduklarını düşünün.
Bu cisimlerin pozisyonlarını hesaplayabilmek için referans noktaları gerekir. Bu noktalar da sabit olmalıdır. Sidereal Zodyak, sabit yıldızlar oldukları için takımyıldızlarını kullanır. Başlangıç noktası olarak da Koç takımyıldızını kullanır. Toplamda 12 takımyıldız, 360 derecelik hayali daireyi 12'ye bölerek her takımyıldızın yaklaşık olarak 30'ar dereceye karşılık gelmesini sağlar. Tropikal Zodyak ise referans olarak ekinoksları (gündönümlerini) kullanır. Yani Güneş ile Dünya arasındaki 4 mevsimi oluşturan bağlantıyı temsil eder. Zodyak'ın başlangıç noktası da yine Koç takımyıldızı ve ilkbaharın ilk günüdür. Kısacası, baharın ilk gelişiyle Güneş'in hayali dairedeki pozisyonu Koç burcunun ilk derecesindedir.
Gördüğünüz gibi insanın kendi eliyle müdahale edemediği gökyüzünün düzeni muhteşemdir. Gökyüzü, 2020 yılında en çok İkizler, Başak, Yay, Balık ve Oğlak burçlarının sıkışacağını işaret ediyor.
En dikkat çekecek şehirler veya ülkeler ise Balık ve Akrep burcu şehir ve ülkeler olacak. Gerek savaşlarla gerekse farklı olaylarla haritaları sıkışan bazı ülke ve şehirlerin kuruluş tarihleri ve burçları ise yazının devamında…
Avusturya, 12 Kasım 1918, Akrep
Birleşik Arap Emirlikleri, 2 Aralık 1971, Yay
Ermenistan, 21 Eylül 1991, Başak
Fransa, 22 Eylül 1792, Başak
, 6 Nisan 1453, Ay Burcu Balık
, 15 Kasım 1983, Akrep
Lübnan, 22 Kasım 1943, Yay
Libya, 24 Aralık 1951, Oğlak
Mısır, 28 Şubat 1922, Balık
Rusya, 24 Ağustos 1991, Başak
Tayvan, 10 Ekim 1911, Terazi
Türkiye, 29 Ekim 1923, Akrep.

ASTRO
GÜNDEM
Merkür-Satürn ikilisi bin ölçüp bir biçmeli döngüsünden geçerken, dünyada en çok siyasetçileri ve milliyetçileri konuşacağız. Özellikle uluslararası denizler gündeme gelirken, gemiler dikkat çekecek.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA