Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

"Yandaş yargı"

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, konuşmasında bir cümleyi atlamış: "Yandaş yargıyı değil, tam bağımsız ve tarafsız yargıyı oluşturmak için uğraş vermeliyiz."
O cümleyi söylememesi daha da fazla dikkat çekti. Telâffuz etmediği sözler her gazetede yer aldı. Gerçeker, belli ki bazı yargı organlarının "iktidar yandaşı" olduğu düşüncesinde. Oysa, "yandaştan" ziyade, "yeminli iktidar karşıtı" yargıçlara rastlıyoruz. Tabii, onların motor gücü, sözde laik cumhuriyeti savunmak. Örnek mi istersiniz? Kayıp trilyon davasında, cumhurbaşkanını mahkeme önüne çıkartmaya çalışanlar, eşi başörtülü biri Çankaya'da oturmasın diye 367 rakamına sarılanlar, çoğunluk partisinin kapatılmasına gayret edenler vs...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN