Abdi İbrahim'e çevre ödülü

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Abdi İbrahim firmasını Çevreci Tesis Ödülü'ne layık gördü.

Giriş Tarihi: 6.3.2013 15:00
Türkiye'de yaşanabilir ve sağlıklı kentler oluşturmayı hedefleyen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Abdi İbrahim firmasını Çevreci Tesis Ödülü'ne layık gördü.

Abdi İbrahim firmasından yapılan yazılı açıklamaya göre, firmanın ilaç üretim tesisleri, sürdürülebilir atık yönetimi politikaları, çevreye saygılı çalışmaları ve bu konuda yaptığı yatırımlar nedeniyle Çevreci Tesis Ödülü almaya hak kazandı.

Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası'na da sahip olan firmanın, satın alma sürecinden piyasaya sürülen ürünlere kadar her aşamada çevresel etkilerini kontrol altında tutuyor.

Çevrenin korunması için uyguladığı sürdürülebilir atık yönetim politikalarıyla öncelikle atıkların kaynağında azaltılmasını hedefleyen kuruluş, kaynağında ayrı toplanan atıkları uygun yöntemlerle geri kazanarak atıkların bertarafını sağlıyor.

Abdi İbrahim firması, 2012 yılında hayata geçirdiği kağıt tasarruf çalışmaları sayesinde de kağıt miktarında yüzde 1,2, numuneleme yönteminde iyileştirmeyle ise cam atıklarda yüzde 18, plastik atıklarda yüzde 2,6 azalma sağladı.

Doğal kaynakların etkin kullanımı ve tüketimlerin azaltılması için her yıl projeler geliştirilerek uygulamaya geçiren firma, uygulanan tasarruf projeleriyle hem doğal kaynakların korunması hem de atık miktarlarının azaltılmasını, ayrıca 2012 yılında yürütüğü su tasarruf projeleriyle de toplam 16 bin 800 metreküp su tasarrufu gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdi İbrahim'e çevre ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN