Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Doğayı kurtaracak olan da teknoloji"

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Çevre Kulübü tarafından düzenlenen 'Yeşil Sektör Günleri'nde doğayı yok etme aşamasına gelmiş teknolojinin günümüzde doğayı kurtaracak bir araç olarak kullanılabileceği dile getirildi.

Giriş Tarihi: 14.3.2013 12:13
YTÜ, çevre ve enerji konusunda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu sene 2.'si düzenlenen Yeşil Sektör Seminer Günleri ile çevre ve enerji konularını gündemine alan YTÜ Çevre Kulübü, sektörün önemli firma ve isimlerinin çevreci yaklaşımlarını öğrenciler ile buluşturdu. Birçok firmanın katıldığı Yeşil Sektör Günleri, 'Sektörün devlerinden çevreci yaklaşımlar' sloganıyla ilgi odağı haline geldi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, yenilenebilir bir çevre ve enerji kaynakları ile geri dönüşümlü atıklar konusunda herkesin birey olarak sorumluluklarının olduğunu hatırlattı. Özellikle çevre mühendislerinin bu konularda önemli konumda olduğunun altını çizen Öztürk, bu gibi etkinliklerin devamlılık sağlaması gerektiğini belirtti.

Etkinliğin beklediklerinden çok daha fazla ilgi gördüğünü ifade eden YTÜ Çevre Kulübü Başkanı Tuğçe Boztaş ise, gerek sektör temsilcileri, gerekse öğrencilerin çevre konularına dair ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi. Boztaş, 2014'ün Mart ayında gerçekleşecek bir sonraki etkinlikte çıtayı daha da yükselteceklerini ifade ederek, 'Etkinlikte en dikkat çeken unsur, doğayı yok etme aşamasına gelmiş teknolojinin günümüzde doğayı kurtaracak bir araç olarak kullanılabileceğinin benimsenmesi olmuştur' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Doğayı kurtaracak olan da teknoloji"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN