Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Panasonic'ten çevreci destek

Giriş Tarihi: 14.3.2013 11:48

Panasonic, “Okulumuz Yeşil” eğitim programı kapsamında Doğa Koleji işbirliğine giderek öğrencilere çevre bilinci kazandırıyor.

İstanbul başta olmak üzere; Manisa, Bursa, Aydın, Kocaeli, Denizli, Ankara (2 okul), Antalya ve Konya'daki 9 okulda daha programı uygulayacak. Böylelikle halihazırda 38 bin öğrenciyi kapsayan program, çevre bilincine sahip, 6 bin 500 Doğa Koleji öğrencisiyle birlikte yayılmayı sürdürecek.

Kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2018 itibariyle elektronik sektöründe dünyanın bir numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedefleyen Panasonic'in, çevreci bir sivil toplum kuruluşu olan FEE (Çevresel Eğitim Vakfı) ile birlikte geliştirdiği "Okulumuz Yeşil" eğitim programı, iklim değişikliği ve gezegenin korunma yollarına dair kolay ve eğlenceli bir öğrenim olanağını ilköğretim öğrencilerine sunuyor. İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Gaziantep'teki okullarda halihazırda uygulanan program kapsamında beklenen hedeflerin de ötesine geçen Panasonic, 2011'den beri toplamda 38 bini aşkın öğrenciyi programa dahil etti.

"Okulumuz Yeşil" projesi şimdi de; dünyada bir ilk olan "Doğa Konseptli Eğitim Modeli" ile doğaya saygılı, çevreyi koruyan, sosyal sorumluluk sahibi bireyler yetiştiren Doğa Koleji ile birlikte uygulanacak. İşbirliği ile şu ana kadar çevre koruma konusunda pek çok projeye imza atan Doğa Koleji öğrencileri çevre bilinçlerini bu proje ile bir adım daha ileriye taşıyacak. Tüm dünyada çevre bilincinin yaygınlaşması amacıyla sayısız projeye imza atan Panasonic'in bu işbirliğinde 6 bin 500 Doğa Koleji öğrencisi programda yer alacak. Doğa Koleji'nin İstanbul başta olmak üzere; Manisa, Bursa, Aydın, Kocaeli, Denizli, Ankara (2 okul), Antalya ve Konya'daki toplam 9 okulunun yer alacağı proje için, 13 Mart tarihinde Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar ile Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker arasında protokol imzalandı.

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar; 13 Mart Çarşamba günü Doğa Koleji Beykoz kampüsünde gerçekleşen protokol imza töreninde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Panasonic'in çevre sorumluluğuna dair belirlediği hedefler kapsamında biz de Panasonic Türkiye olarak yerel bazda bu vaatlerin uygulanması için çalışıyoruz. 2011 yılı içerisinde, Avrupa çapında uygulanan 'Kids School – Eco Learning' programını Türkiye'de 'Okulumuz Yeşil' adıyla başlattık. Yaşları 7 ila 11 arasında değişen ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik çevreci bir eğitim sunulan bu program dahilinde şimdiye kadar dünya çapında 170 bine yakın öğrenci eğitim aldı. Bu projemizi şu an İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Gaziantep illerindeki bazı okullarda gerçekleştiriyoruz. Eğitim ilkelerini doğanın ta kendisinden alan Doğa Koleji ile gerçekleştireceğimiz işbirliğinden ötürü büyük bir mutluluk duyuyorum. Dünyamızın ender güzelliklerinin ve en önemlisi çevrenin korunması konusunda sergilediğimiz küresel seferberlik kapsamında yeni projeler düzenlemeyi ve 'Okulumuz Yeşil' eğitim programını genişletmeyi sürdüreceğiz."

Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker; 13 Mart Çarşamba günü Doğa Koleji Beykoz kampüsünde gerçekleşen protokol imza töreninde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Doğa Koleji olarak, 'Bir Doğa Nesli Yetiştirmek' üzere kurulduğumuz günden bu yana, doğa sevgisi ve çevre bilincini eğitim felsefemizin bir parçası olarak benimsedik. Her şeyi dünyanın en iyi öğretmeni olan doğadan öğrenen çocuklarımız, çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üretebilen sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişiyor. Bugüne kadar çevre koruma bilincinin erken yaşlarda oluşması ve bu bilincin topluma da aktarılması noktasında, bizzat çocuklarımızın ürettiği ya da önemli kurumlarla işbirliği içinde gerçekleşen pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attık. İnovatif yaklaşımı ile çevre konusunda dünyaya örnek olacak bilinçlendirme projelerini hayata geçiren Panasonic ile "Okulumuz Yeşil" projesinde el ele vermekten mutluluk duyuyoruz. Doğa sevgisi ve çevre koruma bilincini bir yaşam biçimi haline getiren öğrencilerimizin, bu işbirliği ile birlikte yepyeni bir vizyon kazanacağına inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panasonic'ten çevreci destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN