Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep 'Bi dünya yeşil'

Giriş Tarihi: 28.3.2013 13:58 Güncelleme Tarihi: 28.3.2013 14:44

Belediyesi tarafından 'Bi Dünya Yeşil' sloganı kapsamında bu yıl 7. etap ağaç dikme programı düzenlendi.

Düllük Baba Tabiat Parkı'nda düzenlenen ağaç dikme programına, Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Program, bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlarken, Şehitkamil Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ekibi katılımcılara gösteri sundu. Programın açış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Düzenlemiş olduğumuz 'Bi Dünya Yeşil' kampanyasının 7. etabına hoş geldiniz. Şehitkamil Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projeleri içerisinde, ağaçlandırma çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyoruz. Gaziantep maalesef yeşil ve su yoksunu bir şehir. Biz buna katkı sağlamak adına, diğer taraftan özellikle öğrencilerimizin bu konuda bilinçlenmesini sağlamak adına bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Özellikle İl Orman Müdürlüğü, hazineyle çok sıkı ilişki içerisinde bulunarak, şehrin hangi noktası olursa olsun, orada ağaçlama çalışması yapmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle dikmiş olduğumuz bu fidanların en az 2 yıl can suyu vererek, etrafını hayvanlardan koruyarak, kendi başına, kendi kendini idare edebilecek noktaya gelene kadar onların bakımını gerçekleştiriyoruz" dedi.

Daha sonra doğal şartlar içerisinde çalışmaları devam ettiğini kaydeden Fadıloğlu, 3 yıl önce Beykent civarında diktikleri 20 santimetredeki fidanların, neredeyse 1 metre boyuna ulaşmış durumda olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"İnşallah bunların bakımını da devam ettirdiğimiz taktirde, bugün geçmiş dönemde, büyüklerimizin buralara dikmiş olduğu ağaçlar gibi, bu ormanlarda bizden sonraki nesillere yeşil alan olarak hizmet vermeye devam edecek. Belediye olarak biz bu işlerin sadece dikimi ile değil bakımıyla da ilgileniyoruz. Özellikle Orman Bakanlığından almış olduğumuz bu 309 hektarlık Düllük Baba mesire alanı içerisindeki tüm ağaçların budamaları, ilaçlamaları, çevre bakımları Belediyemiz tarafından yapılmakta, bizden sonraki nesillere de daha iyi şartlarda iletilmesine katkı sağlamaktır. Ben bugün ki organizasyonumuza katkı veren, destek veren, buraya kadar gelip bizlerle beraber olan tüm misafirlerimize, özellikle ağaçlandırma çalışmasında bire bir ağaçlarını dikecek olan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.'
Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler kendi ağaçlarını dikti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep 'Bi dünya yeşil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN