'a inceleme

Giriş Tarihi: 24.6.2013 14:54

Ziraat Odası Başkanlığı, Yatağan Termik Santrali'nin geçtiğimiz hafta oluşturduğu öne sürülen kirlilik nedeniyle İlçe Kaymakamlığı'na yazılı olarak müracaatta bulunarak inceleme yapılmasını istedi.

Termik Santralinin elektro filtrelerinin revizyona girmesi sonrası ünitelerin fuel oil ile devreye alınması neticesinde yaşanan kirlilik ilçe halkı tarafından tekiyle karşılanırken çevre belde ve köylerde yaşayan üreticilerde çiçek açma döneminde olan sebze ve meyvelerinin tarlada ve ağaçlarda zarar gördüğünü ileri sürerek Ziraat Odasını şikayet yağmuruna tuttular. Yatağan'da santralden en fazla zarar gören kesimin çiftçiler olduğunun altını çizen Oda Başkanı Şenyüz Buğday, 'Santral yeraltı su kaynaklarından tutun da arazilerde yetiştirdiğimiz sebze ve meyvelerin çiçek açma dönemine kadar her alanımızda bizlere zarar vermektedir. Bu zarar nedeniyle sağlımız ve çiftçilerimizin aile bütçeleri yani ekonomileri de darbe almaktadır. İnsanlarımızı geçici bahanelerle avutmaktan vazgeçsinler artık, santral çiftçinin kabusu haline geldi' diyerek tepkisini dile getirdi.

Öte yandan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday imzası ile 20 Haziran 2013 tarih ve 258 sayısı ile Yatağan Kaymakamlığı'na verilen dilekçede, 'Her ne kadar yazılı olmasa da sözlü olarak son on gündür termik santralden çıkan duman ve külden meyve ve sebzelerin zarar gördüğü yönünde odamıza yoğun şik'yetler gelmektedir. Tarafınızdan gerekli incelemenin yapılıp gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederim' denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatağan'a inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN