Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne 1 milyon TL yatırım

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın talimatıyla Fırtına Deresinde 1 milyon TL yatırımla kirlilik durum tespiti yapılacak.

Giriş Tarihi: 11.11.2013 11:38
Projeyle nde havzanın kirlilik durumu araştırılacak ve kirlilik kaynakları ile alınması gereken tedbirler ortaya konacak. 1177,03 km²'lik yüzölçümü ile Doğu Karadeniz'deki en büyük akarsu havzalarından biri olan Fırtına Vadisinde çeşitli zamanlarda gündeme gelen kirlilik iddiaları üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Fırtına Deresi'nde Kirlilik Durum Tespiti Araştırılması Projesi başlatılacak. Proje, DOKAP kalkınma planları çerçevesinde gerçekleştirilecek. 1 milyon TL maliyetli proje ile Fırtına Vadisinde havzanın kirlilik durumu araştırılacak ve kirlilik kaynakları tespit edilerek alınması gereken tedbirler ortaya konacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, '2014-2015 yılları arasında yapılacak olan proje ile kirlilik unsurları ve su kalite sınıfının belirleneceğini' söyledi.

Bakan Bayraktar; bu çalışmada havzada uygulanan atıksu arıtma yöntemlerinin verimliliği, atık yönetimi, taş ocağı, kum ve çakıl çekme ve turizm gibi bölgede gerçekleştirilen faaliyetlerin çevreye ve doğal yaşama etkileri ile bu etkilerin seviyelerinin değerlendirileceğini belirterek "Proje sonucunda elde edilen veri doğrultusunda Fırtına Deresi ve Vadisinin gelecek nesillere doğal haliyle ulaştırılması için gereken tedbirler hayata geçirilecek. Gerekirse en üst ve yeni teknolojiler ile atıksu ve atık yönetimi iyileştirilecek, kirlilik önleyici yatırımlar zaman geçirmeksizin yapılacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırtına Vadisine 1 milyon TL yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN