X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Isparta Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ISPARTA BARO BAŞKANI GÖKMEN GÖKMENOĞLU, ÖZGECAN ASLAN CİNAYETİ İLE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK VE KONUYA DUYARSIZ KALMAMAK İÇİN MERSİN BAROSU’NUN ÇAĞRISINA UYARARAK GÖRÜLECEK DAVAYA MÜDAHİL OLACAKLARINI AÇIKLADI.
Isparta Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor

Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, Özgecan Aslan cinayeti ile kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve konuya duyarsız kalmamak için Mersin Barosu’nun çağrısına uyararak görülecek davaya müdahil olacaklarını açıkladı.
Davaya müdahil olmak isteyen Isparta Barosu avukatlarına da duyuruda bulunduklarını belirten Gökmenoğlu, "Mersin’de Özgecan Aslan, cinayete kurban gitti. Biz o günden itibaren bu olayın takipçisi olacağımızı, Isparta Barosu olarak olaya müdahil olacağımızı belirtmiştik. Mersin Barosu çağrısı üzerine Özgecan Aslan davasına aynı şekilde müdahil olacağız. Meslektaşlarımızın da bireysel olarak müdahil olma talepleri varsa müracaat edebileceklerinin duyurusunu internet sitemiz üzerinden yaptık" dedi.
Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını isteyen Gökmenoğlu, "Kadına yönelik şiddet Isparta’da da yaşanıyor. Ancak Isparta’da kadına karşı tehdit, müessir fiil, baskı diğer illere nazaran az ve alt seviyede. Özgecan cinayeti üzücü bir durum. Ama kamuoyu şundan emin olsun avukatlar olarak Özgecan’ın kanını yerde bırakmayacağız" diye konuştu.