YAZARA MAİL GÖNDER İkinci Ahmet Kaya vakası

YAZARLAR

Dün Ahmet Hakan'ın Yavuz Bingöl'ü bilerek ve isteyerek itibarsızlaştırmak istediğini yazdım. Hakan'ın yaptığı yıllar önce Ahmet Kaya'ya yapılandan farklı değil. Çünkü ortada bilinçli bir çarpıtma var.
Bakın Hakan'ın, Yavuz Bingöl'ün söylediklerini nasıl çarpıttığını, "Gazeteciler" sitesinde yazan Adnan Berk Okan nasıl anlatıyor: "Söyleşide Yavuz'a 'Erdoğan duygularını karıştırdığı için mi böyle oluyor?' diye sorduğu halde; deşifre edip yayımladığı yazıda, 'Berkin Elvan'ın annesinin meydanlarda yuhalatılması... Buna ne diyorsunuz?' diye sormuş gibi yazması..."
Yani soruyu kafasına göre değiştirmiş...
Cevabı da gazetede mealen; 'ama solcular da Erdoğan'ın ölmüş annesini yuhalatmıştı; Erdoğan onun için haklı olarak Berkin'in annesini yuhalattı' diye okuyoruz...
Bu, Okan'ın dediği gibi bir "dost kazığı" değil, vicdansızlık ve düpedüz linç girişimi.
Herhalde o gazetenin genetiğinde var gelenler gidenleri aratmıyor.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.