Yüreğir Belediyesi Camileri Temizliyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:58
Yüreğir Belediyesi Camileri Temizliyor
Yüreğir Belediyesi özel olarak oluşturduğu 3 ayrı ekiple ilçedeki camilerin temizliğini düzenli olarak yapıyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip camilerin içleri başta olmak üzere abdesthaneler, lavabolar ve cami çevresi temizlenerek vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İslam dininde temizliğin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Göreve geldiğimiz günden bu yana camilerimizin temizlenmesini sürdürüyoruz. Dinimiz temizlik temeli üzerine inşa olmuştur. Camilerimiz zaman içerisinde, hava şartları ve kullanıma bağlı olarak temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır.
Halkımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan bütün ibadethanelerimizin temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecektir" şeklinde konuştu.
Oluşturulan 3 ayrı ekip mahallelerde ve köylerde bulunan bütün camileri düzenli ve dönüşümlü olarak temizleyerek vatandaşların temiz ve ferah bir ortamda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.
Yapılan bu uygulamadan çok memnun olan mahalle ve köy sakinleri, "Temizlik olmadan iman olmaz. Yüreğir Belediye Başkanımıza ve camilerimizi temizleyen ekiplerimize teşekkür ediyoruz" dediler.
Temizlenen camilere gülsuyu ve değişik kokular sıkılarak vatandaşların daha ferah ve güzel ortamlarda ibadetlerinin yapılması sağlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir Belediyesi Camileri Temizliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN