Sağlık Uygulamaları Masaya Yatırıldı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 12:18
Sağlık Uygulamaları Masaya Yatırıldı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Güney İlleri Özel Sağlık Kuruluşları Derneği (GÜSİDER) iş birliği ile ’Çukurova Sosyal Güvenlik Sağlık Uygulamaları’ paneli düzenlendi.
Anemon Otel’de yapılan panele Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kaşif Kılıç ve GÜSİDER Başkan Yardımcısı Halis Bayrak ve sağlık personeli katıldı.
Panelde konuşan, GÜSİDER Başkan Yardımcısı Halis Bayrak, bu toplantıların yılda bir kez yapılması yerine üç ayda bir yapılmasının gerektiğini belirtti. Bayrak, “Bu toplantılar sayesinde birbirimize daha çok bilgi sunarız. Bilgi iletişimdir. Çünkü sık sık Sosyal Güvenlik Kurumunun değişiklikleri oluyor bunları anlamada bazı arkadaşlarımız zorluk çekiyorlar. Böyle toplantılar oldukça birbirimizle iletişimlerimiz daha güçlenir. Merkez müdürlüğümüz ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile iletişim halinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de bilgi ve yaptığı işler bakımından çok iyi durumda” diye konuştu.
AYLIK 2.5 MİLYON REÇETE
SGK İl Müdürü Kılıç ise, "Sağlıklı bir toplumun oluşturulması ve insanca yaşamın sağlanması adına sağlık sigortası kapsamında neredeyse ülkemizde yaşayan tüm insanları içine alacak şekilde, sistem dışında kimseyi bırakmamaya gayret gösterilerek yapılan bu düzenlemeler önemli bir dönüm noktası teşkil etmiştir. İl Müdürlüğümüzce Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye illerinde faaliyet gösteren tüm özel sağlık hizmet sunucusunun sözleşme yürütümü, inceleme, denetleme ve ödeme işlemleri yapılmaktadır. Bu illerimizde aylık ortalama olarak 2 milyon 500 bin adet reçete yazılmaktadır. Kamu Üniversite Hastaneleri ve Özel Sağlık Hizmet Sunucularına da aylık ortalama olarak 99 milyon lira ödeme yapılmaktadır" dedi.
Panel daha sonra soru-cevap bölümüyle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Uygulamaları Masaya Yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN