Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Agiad, 23. Yılını Demet Akalın’la Kutladı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 13:28
Agiad, 23. Yılını Demet Akalın’la Kutladı
Genç İşadamları Derneği (AGİAD) kuruluşunun 23. yıl dönümünü, sanatçı Demet Akalın konseriyle de renklenen muhteşem bir gece ile kutladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile 28 yeni üyeye dernek rozeti takılan gecede konuşan AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, “Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Adana için elimizi, gövdemizi taşın altına koyarak çalışmaya devam edeceğiz. Adana için yapılan her güzelliğin yanında ve destekçisi olacağız” dedi.
AGİAD’ın, Sheraton Oteli’ndeki 23. kuruluş yıldönümü yemeğine dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi. Salonun tamamen dolduğu geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe de katıldı. Derneğin eski başkanlarının da katıldığı gecede bir konuşma yapan Başkan Sefa Noyaner, 23 yıl önce atılan tohumların bugün AGİAD’ı koca bir ağaç haline getirdiğini ifade etti.
Aradan geçen 23 yılda AGİAD’ın, Adana’da sivil toplum kuruluşlarının örgütlenmesinde öncülük eden, Adana’da iş dünyasının gelişmesi için çaba harcayan bir marka haline geldiğini kaydeden Noyaner, “Bu marka, 23 yılda Adanamızın ve bölgemizin en önemli, en etkili, en saygın ve en ciddiyetle takip edilen sivil toplum örgütlerinden birisi oldu. Adana’da iş çevrelerinin, sivil toplum kuruluşlarında örgütlenmelerinde öncülük etme misyonuna da sahip olan derneğimiz, bugün birbirinden kıymetli 343 üyesiyle, dünyanın 117 ülkesine 186 milyon dolarlık ihracat yapan, Adana ekonomisinin yüzde 12’sini oluşturan 4.4 milyar dolar ciroluk değer üreten işyerlerinde 33 bin kişinin ekmek yediği bir kurum haline geldi” dedi.
Bugüne kadar geçen süre içinde AGİAD olarak, Adana için tek bir çivi çakmak isteyenin bile yanında yer aldıklarını kaydeden Sefa Noyaner, “ Taşın altına sadece elimizi değil, yeri geldi gövdemizi, yüreğimizi koyduk. Bölgemizde, girişimlerin ve girişimcilerin desteklenmesi, insanların girişimciliğe özendirilmesi, üretimin önündeki engellerin kaldırılması, yeni iş olanaklarının değerlendirilmesi gibi konulardaki çalışmalarımızın yanı sıra bölgesel ihtiyaçların giderilmesi adına ekonomik ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldık. Halen eğitim-öğretimini 37 derslikte, 2 bin 300 öğrencisiyle başarıyla sürdürmekte olan AGİAD Ortaokulu’nu Adana’nın eğitime kazandırmış olmaktan büyük şeref duyuyoruz. “diye konuştu.
MARİNAPORT’U ADANA’YA KAZANDIRACAĞIZ
23 yıllık AGİAD geçmişinde, saymakla bitmeyecek kadar faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Noyaner, sözlerini, “AGİAD olarak bu güne kadar yaptığımız hizmetlerin içinde ayrı bir yere sahip koyabileceğimiz, Adana’nın vizyon projesi olan ve tamamlandığında kentimizin çehresini değiştirecek, Adana’yı yeni bir cazibe merkezi yapacak, sosyal, kültürel , ekonomik yönden gelişmesine çok ciddi katkıda bulunacak Marinaport Projemizin gerçekleşmesi için çabalarımız yoğun biçimde sürüyor. Başta Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm kent yöneticilerimiz, tüm partilere mensup siyasetçilerimiz projemize destek vermektedirler. İnşallah, Marinaport’u Adana’ya AGİAD’ın bir eseri olarak armağan edeceğiz.” diye sürdürdü.
Noyaner’in konuşmasının ardından gecede yeni AGİAD üyelerine rozetleri takıldı ve üyelik belgeleri verildi. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a da dernek başkanı Sefa Noyaner tarafından AGİAD üye rozetleri takıldı.
DEMET AKALIN COŞTURDU
Konuşmaların ve sponsor firmalara plaket takdim edilmesinin ardından sanatçı Demek Akalın, konuklara unutulmayacak bir konser verdi. Konser sırasında bir çok davetli ünlü sanatçıyla özçekim yapmak için yarıştı. Geç saatlere kadar süren gecede AGİAD’ın 23. yıl pastası ise yönetim kurulu üyeleri, eski başkanlar ve sanatçı Demet Akalın tarafından birlikte kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agiad, 23. Yılını Demet Akalın’la Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN