Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Büyük:“bu Şehri Hep Beraber Yönetmek Zorundayız”

Giriş Tarihi: 22.2.2015 10:58
Vali Büyük:“bu Şehri Hep Beraber Yönetmek Zorundayız”
Vali Mustafa Büyük, Gıda Toptancıları Sitesi (ATİKOP) esnafını ziyaretinde hem site sakinlerinin talep ve beklentilerini dinledi, hem de sorunların çözümü noktasında toplumun tüm kesimleri ile işbirliği içerisinde olmanın önemine vurgu yaptı.
Periyodik olarak gerçekleştirdiği mahalle ziyaretleriyle vatandaşların sorunlarını bire bir dinleyen Vali Mustafa Büyük, Adana Gıda Toptancıları Sitesi esnafıyla bir araya geldi.
Site girişinde ATİKOP Başkanı Kazım Bozan, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri sahiplerince yoğun bir ilgiyle karşılanan Vali Mustafa Büyük, site yönetim binasında bir araya geldiği esnafla sohbet etti. Vali Büyük, kendisine iletilen talep ve beklentilerin ardından yaptığı açıklamada, “Ben de bir esnaf çocuğuyum. Dolayısıyla sizlerin duygularınızı çok yakından bilirim. Esnafımızın, ülkemiz ekonomisi ve toplumsal barış açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizler, siz değerli esnafımızın yaşadıkları sıkıntıları çözümlemek için gerekli kararlılığı göstermeye daima hazırız” dedi.
“Esnafımızın yaşadıkları sıkıntıların çözümlenmesi için bizzat esnafımıza da önemli görevler düşüyor” diyen Vali Büyük; “Bu görevlerden en önemlisi, kooperatifleşme, şirketleşme ve dernekleşme çalışmalarının en iyi şekilde yerine getirilerek, bu tür organizasyonların yeni yatırımlara, tüketicinin dikkatini çekmeye ve alış verişe dönüştürülmesi. Esnafımız birleşerek, işbirliği içinde olarak, gelişen teknolojiyi de kullanarak, tüketiciye çok daha hızlı ulaşabilmenin yollarını aramalı. Esnafımız bir yandan yaşadıkları sorunların çözümü için çaba sarf ederken, diğer yandan da camia olarak hem kendileri hem de tüketiciler lehine yeni hedefler koymalı ve yeni ufuklar belirlemeli. Böylece dile getirilen sıkıntılar, önemli oranda çözümlenebilir” diye konuştu.
Adana Gıda Toptancıları Sitesi’ni ziyaretinde bir araya geldiği işyeri sahiplerinin dile getirdikleri talepleri tek tek dinleyen Vali Büyük; yerel esnafın korunmasının önemli olduğunu vurgulayarak, eğitimden sağlığa, trafikten tarıma, güvenlikten ticari yaşama kadar çok geniş bir yelpazede, daha verimli sonuçlar elde edilebilmesi ve sorunların çözümü noktasında, toplumun tüm kesimleri ile işbirliği içerisinde olmanın önemine değindi.
Vali Büyük, “Ekonominin gelişmesi ve kazancın paylaşılması, yerel esnafımızın korunması açısından büyük önem taşıyor. Bu şehri, huzur içerisinde işbirliği ve dayanışma içerisinde, birbirimize karşı sevgi ve saygı içerisinde hep beraberce yönetmek zorundayız. Yaşanan sıkıntıların ve şikâyetlerin giderilmesinde, geniş bir işbirliği ve uyum ortamı oluşturarak, netice alma yoluna gitmeliyiz. Bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşlardan belediyelere, sivil toplum kuruluşlarından esnaf derneklerine kadar geniş bir yelpazede ortak kararlar alabilirsek, sıkıntıları çözümlememiz o kadar hızlı ve kolay olur. Bu ziyaret vesilesiyle siz değerli esnafımızın dile getirdiği sorunların çözümünde elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi bir kez daha ifade ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük:“bu Şehri Hep Beraber Yönetmek Zorundayız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN