Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 12:00
Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi
Eczacı Odası (ADEO) yönetimi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret ederek miadı dolmuş ilaçların bertaraf edileceği süreye kadar saklanabilmesi için depo desteği istedi.
ADEO Başkanı Ersun Özkan, ADEO Genel Sekreteri Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve yönetim kurulu üyesi Fatih Berktaş, Sözlü’yü ziyaret etti. ADEO’nun insan ve çevre sağlığını ilgilendiren projeleri bulunduğunu ve bunları el birliğiyle hayata geçirebileceklerini düşünerek ziyarete geldiklerini söyleyen Özkan, “Herkesin evinde bulunan miadı dolmuş ilaçları toplanması, imhası ve akılcı ilaç kullanımına yönelik bir proje hazırlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak sizden, toplayacağımız miadı dolmuş ilaçları imha ettireceğimiz süreye kadar depolayacağımız bir yer istiyoruz. Sonrasından bu ilaçların imha edilmesi için şehir dışına nakil konusunda da uygun araçlara ihtiyacımız var. Bunların dışında halkımızın nöbetçi eczanelere ulaşımını kolaylaştıracak bir projemizi hayata geçirdik. Akıllı telefonlarla uygulanabiliyor. Bu uygulamayı halkımızın kolay anlayacağı şekilde anlatan afişleri belediyemizin reklam panolarına asmak istiyoruz. Bu konuda da desteğinizi istiyoruz” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise bu projeye paydaş olmayı, halk sağlığını korumaya yönelik çevreci değerleri öne çıkarmak hususunda katkı koymayı elzem bulduğunu ifade ederek, "Son kullanım tarihi dolmuş ilaçların çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi hususunda eczacı odasıyla işbirliği yapmaya hazırız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN