Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yumurtalık’a 815 Mwe Gücünde Termik Santral Kurulacak

Giriş Tarihi: 6.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:53
Yumurtalık’a 815 Mwe Gücünde Termik Santral Kurulacak
’nın Yumurtalık İlçesi Sugözü Mahallesi sahiline, 815 MWe gücünde termik santral kuracak
Ayas Enerji A.Ş. firmasınca yapılması planlanan”Misis Termik Santrali” Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı Sugözü Köy Konağında gerçekleştirildi. Toplantıya santrali yapacak Ayas A.Ş.’nin yetkilileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı CED İzin Denetim Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Metroloji Genel Müdürlüğü, Adana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri ile vatandaşlar katıldı.
Yatırımcı firma yetkilileri, bu projenin en son teknoloji olduğunu Avrupa Birliği ve tüm dünya tarafından kabul edilen, en yeni, en çevreci ve en verimli teknoloji olduğunu anlattı.
Ayas Enerji AŞ. yetkilileri Sosyal Yatırım ve Destek Projeleri kapsamında Misis Termik Santralinin inşaatında 1200 kişi, işletme aşamasında ise 300 kişi istihdam edileceğini ve iş gücünü mümkün olduğunca bölge insanından karşılayacaklarını ve bölgede işsizliğe de büyük katkı sağlayacaklarını söyledi.
Misis Termik Santrali’nde saatte 290 ton kömür, saniyede 250 ton denizden su deşarjı yapılacağı ve santralde kullanılan kömürün küllerinin ise çimento fabrikalarına verileceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yumurtalık’a 815 Mwe Gücünde Termik Santral Kurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN