Çelikcan AK Partili Kadınlarla Buluştu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Çelikcan AK Partili Kadınlarla Buluştu
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısı ile AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatı ile yemekli programda bir araya geldi.
Yüreğir Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısı ile AK Parti Adana İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatına yönelik Yüreğir Kültür Merkezi’nde yemekli program düzenledi. Ev sahipliğini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yaptığı programa AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Başkan Çelikcan’ın eşi Mehtap Çelikcan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin eşi Emine Yeni, AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatı ve üyeleri ile diğer davetliler katıldı. Akademisyen Tuğçe Serimli’nin kadın hakları konulu bir konuşma yaptığı programda ayrıca Yüreğir Kültür Evleri Müzik Öğretmeni Hazal Kaya Türk Sanat Müziği Konseri verdi. Başkan Çelikcan eşi Mehtap Çelikcan ile birlikte bütün kadınlara karanfil dağıttı.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bu anlamlı günde burada birliğimiz, beraberliğimiz, coşkumuz nasıl güzel ise bundan sonrada böyle devam etsin. Önümüzdeki süreçte çok önemli bir seçim bizi bekliyor. 7 Haziran seçimleri bizim için, Türkiye için çok önemli bir seçim. Kadın kollarımızın teşkilat üzerindeki büyük emeği, büyük rolü yine ortaya çıkacak buna inanıyorum” dedi. Başkan Çelikcan konuşmasının devamında, “Ülkemizde kadına yönelik şiddetin artık son bulması temennisinde bulunuyorum. Kadına uzanan eller kırılsın diyorum. Kadınlarımız analarımız bacılarımız her şeyimizdir. Onlarsız hayat olmaz. Kadınımıza bu anlayışla baktığımız zaman toplumdaki huzur, refah daha da artacaktır. Ben inanıyorum ki bu dönemde siyasette de kadınlarımız daha fazla görev alacaklar. Yönetimde kadın eli olursa başarı daha fazla olur. Kadının her türlü saygıyı hak ettiğini düşünüyorum. Bir kez daha kadına yönelik şiddeti kınıyorum” şeklinde konuştu.
GÜRKAN: ‘TÜRKİYE’DEKİ ŞİDDET AVRUPA ORANLARININ ALTINDA’
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ise, “Tüm dünyada olduğu gibi kadınlar maalesef ülkemizde de şiddete maruz kalıyor. Kadınların daha iyi şartlarda yaşaması için Cumhurbaşkanımız Başbakan iken bir talimat verdi töre ve namus cinayetlerinin araştırılması için komisyon kuruldu, kanunlarda değişiklik yapıldı. Daha sonra yine küçük çocuklara, kadınlara taciz, tecavüz suçlarıyla ilgili ceza kanununda değişiklik yapıldı. 8 Mart 2012 yılında bir kanuni düzenleme yapıldı, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddet suçları ile ilgili önemli değişiklikler oldu, cezalar artırıldı. Şuan cezalar Avrupa standardının daha üzerinde. Ancak cezanın yüksek olması yeterli değil. Toplumda zihinsel ve kültürel dönüşüm lazım” dedi.
Yapılan eleştirilere cevap vererek Türkiye’deki şiddet oranlarının Avrupa oranlarının daha altında olduğunu belirten Gürkan, “Gönül ister ki hiç şiddet olmasın, sadece kadına değil hiçbir canlıya yönelik şiddet olmasın” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan AK Partili Kadınlarla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN