Vali Büyük’e "En İyi Turizm Valisi" Ödülü

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Vali Büyük’e En İyi Turizm Valisi Ödülü
Valisi Mustafa Büyük, “En İyi Turizm Valisi” ödülüne layık görüldü.
Tourexpi Destinasyon Yönetimi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen 2015 Yılı Geleneksel Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri, sahiplerine verildi. Vali Mustafa Büyük, 18 bin yerli ve yabancı turizm profesyoneli, seyahat acentesi, tur operatörü ve otel çalışanlarının oylarıyla “En İyi Turizm Valisi” ödülüne layık görüldü.
Vali Büyük’ün ödülü, Turizm sektörünün en büyük randevularından olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Fuarı’nın Türkiye standında yer alan, Adana Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabri Tari aracılığıyla Berlin’de verildi.
Tourexpi yetkililerince, ödülün Vali Büyük’e veriliş gerekçesine ilişkin yapılan açıklamada, “Adana Valisi Mustafa Büyük’ün Adana turizmini uluslararası platformlara taşımadaki başarısı özellikle yurtdışında büyük takdir toplamıştır. Vali Büyük, Adana bölgesindeki tarihi eserlerin hızla gün ışığına çıkarılması ve turizme kazandırılmasına destek vermiştir. Vali Büyük’ün Turizm Bakanlığı ile yaptığı verimli işbirliği ve Valilik görevinde bulunduğu illerin yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına daha cazip kılınmasındaki çabaları, sektör ve kamuoyunda büyük takdir toplamıştır” tespitlerine yer verildi.
"ADANA TURİZMİN GELİŞMESİNE YÖNELİK ÇABALARIMIZI KARARLIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"
Fuar bitiminde Adana’ya dönen Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabri Tari, “En İyi Turizm Valisi” ödülünü Vali Büyük’e makamında takdim etti. Vali Mustafa Büyük, bu ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, bizzat turizm sektörü mensuplarının oylarıyla bu ödüle layık görülmesinin, kendisi için ayrıca sevindirici olduğunu ifade etti.
"TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMALARIN, SEKTÖR GÜNDEMİNDE YER BULMASI SEVİNDİRİCİ"
Konuşmasında, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in teşvik ve destekleri doğrultusunda, Adana’nın kültür ve turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirme konusundaki kararlılıklarını vurgulayan Vali Mustafa Büyük, “Adana ilimizi, yakın bir gelecekte turizmin marka kentleri arasına taşımak hedef ve arzusundayız. Belirlediğimiz yol haritası doğrultusunda, çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın büyük destekleriyle yürütülen çalışmaların, turizm sektörünün gündeminde yer bulmasının ve yakından takip edilmesinden dolayı duyduğum sevinci ifade ederken, Turizm internet sitesi Tourexpi’ye ve tüm turizm gönüllülerine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük’e "En İyi Turizm Valisi" Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN