Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’daki Konyalılar, Hemşerileri Ünal Karaman’ı "Otağ"da Ağırladı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Adana’daki Konyalılar, Hemşerileri Ünal Karaman’ı Otağda Ağırladı
’da Yaşayan Konyalılar Derneği, aylık geneleksel buluşma toplantısında hemşerileri Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’ı konuk etti.
Hoca Ahmet Yesevi Otağı’nda düzenlenen etkinliğe Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’ın yanısıra Adana Valisi Mustafa Büyük, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Cumhuriyet Savcısı İsmail Kök, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve çok sayıda Konyalı katıldı. Fasıl eşliğinde samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda konuklara yöresel Arabaşı çorbası ikram edildi.
Etkinliğin onur konuğu olan Ünal Karaman, hemşerilerine hitaben yaptığı kısa konuşmada gittiği her yerde ‘Konyalı Ünal’ bilindiğini anlatarak, “Attığım her adımda, bulunduğum her sohbette Konyalı Ünal olarak ve Konya’yı temsil ettiğimi hissettim. İnsanoğlu bizim oraların olgun başağı gibidir, büyüdükçe başını biraz eğmelidir. Biz o kültürle büyüdük. Şimdi Adana’ya geldim, bunun gururunu yaşıyorum. Kısmen hissettiğim yalnızlığım vardı. Ama yalnız olmadığımı gördüm. Burada dostlarımın olduğunu bilmek ayrıca mutlu etti beni” dedi.
Vali Büyük ise “Sıcak ve acı olan arabaşı çorbası aslında gönüllerimizi ısıtıyor. Muhabbetimizi, sevgimizi, dostluğumuzu pekiştiriyor. Adana’daki Konyalıları bir araya getirirken aslında bana da yalnızlık hissettirmeme görevini de gerçekleştirmiş oldular. Her konuda birlik ve beraberlik içinde yanımızda yer aldılar. Bugün ‘Hoca Ahmet Yesevi Otağı’ diye isimlendirilen bu otağın altında toplanırken, bizim milli kültürümüzü, inanç değerlerimizden kaynaklanan güzel izlerimizi de yaşatan ve onları da topluma mesaj olarak vermeye çalışan mücadeleleri ayrıca takdire değer. Bu manada da sadece hemşerilerin bir araya gelmesi değil, milli birliğimizi, beraberliğimizi ortaya koyan bir birliktelik de ortaya konduğu için çok daha önemli” diye konuştu.
Ev sahibi Konyalılar Derneği Başkanı Talip Pektaş ve Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı İsmail Demirdüzen de konuklara katılımları ve desteği için teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’daki Konyalılar, Hemşerileri Ünal Karaman’ı "Otağ"da Ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN