Karaköse: "Sendika Ve STK’larla Fikir Alışverişini Sıklaştırmalıyız"

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Karaköse: Sendika Ve STK’larla Fikir Alışverişini Sıklaştırmalıyız
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Emine Karaköse, siyasetçilerin ülke meselelerine vakıf olmak ve bu meselelerle ilgili çalışmalar yapabilmek adına sendikalar ve diğer Sivil Toplum Örgütleriyle fikir alışverişini sıklaştırması gerektiğini belirtti.
Karaköse, Memur-Sen İl Temsilciliğini ziyaret etti. Memur-Sen’in yasal çerçeveler ışığında temel hak ve hürriyetler konusunda her zaman sahada mücadele verdiğini, Memur-Sen’in ülkede denge unsuru olduğunu belirten Karaköse, sorunların çözümünde uzlaştırıcı rol üstlenen Memur-Sen’in çalışanların sorunlarına çözüm üreterek büyük sendika olduğunu her zaman ve her yerde kanıtladığını ifade etti.
Emine Karaköse konuşmasına şöyle devam etti:
“Sendikalar sadece üyelerinin ve kamu çalışanlarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında değil, üyelerinin alanlarında daha donanımlı olmalarına da yardımcı olmalıdır. Memur-Sen bu anlamda Türkiye’nin en büyüğü ve en faydalı sendikasıdır. Siyasetçilerin ülke meselelerine vakıf olmak ve bu meselelerle ilgili çalışmalar yapabilmek adına, Memur-Sen gibi sendikalar ve diğer Sivil Toplum Örgütleriyle fikir alışverişini sıklaştırması lazım. Çünkü hayatımızın her alanına dokunan bir siyaset yapısı var. Alınan kararların millete maksimum fayda sağlaması isteniyorsa, STK’ların önerilerine hükümet yetkililerinin kulak vermesi gerekmektedir” dedi.
Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Sezer, Emine Karaköse’nin ziyaretinden çok memnun kaldıklarını ifade ederek, “Emine Hanım, gerek siyasi tecrübesi, gerek iş kadını olarak elde ettiği ticari birikimi ve gerekse vizyonu ile Mecliste olmayı sonuna kadar hak eden bir kardeşimiz. Bizde kendisini Mecliste görmeyi her Adanalı gibi çok istiyoruz. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyor ve sendikamız için övücü methiyelerine bir kez daha teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaköse: "Sendika Ve STK’larla Fikir Alışverişini Sıklaştırmalıyız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN