Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullar, STK’larla İşbirliği Protokolü İmzaladı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Okullar, STK’larla İşbirliği Protokolü İmzaladı
’da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) kapsamında okullar karşılıklı işbirliği için oda ve sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzaladı.
Valiliğin talimatı üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ODAK Projesi kapsamında kentteki tüm okullar, karşılıklı işbirliği için oda ve sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzaladı. Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören, Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisiyle başladı.
Törenin açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, kentte bir araya geldikleri isimlerle eğitimi geliştirmeye yönelik görüşmeler yaptıklarını belirterek, “Kentimizin gerek akademik, gerek okuma yazma oranlarını incelediğimizde Türkiye ortalamasının altında olduğumuzu görüyoruz. Fırsatlarımızı değerlendirerek eğitimin niteliğini her alanda nasıl geliştirebiliriz diye düşünürken valimizin fikirleri ve talimatlarını alarak böyle bir çalışma yaptık” diye konuştu.
STK’lar ile okulların bütünleşeceği bu projede öte yandan okullardaki eğitim performansını artıracak denetimler yapılacağını, tüm öğrencilere ortak sınav uygulanacağını ve klasik denetim dışında doğrudan performansa yönelik çalışmalarda bulunacaklarını anlatan Akpınar, hayırseverlerden de destek istedi.
Turan’ın konuşmasının ardından sembolik olarak 35 okul müdürü, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin de aralarında bulunduğu çeşitli kurum temsilcileriyle protokole imza attı. Okulların her açıdan desteğe ihtiyaç duyduklarını anlatan Vali Mustafa Büyük, “Özellikle birer okulu sembol olarak da olsa kurumlarla bağlantılı hale getirerek orada daha farklı, daha genel değerlendirmelerin ötesinde, spesifik çalışmalar yapmalarına da fırsat vermek için böyle bir çalışma yapıldı. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar, STK’larla İşbirliği Protokolü İmzaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN