Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sığınmacılara "Yaşam Sevinci" Oldular

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sığınmacılara Yaşam Sevinci Oldular
Yüreğir Belediyesi’nin Suriyeli sığınmacılar için başlattığı yardım kampanyasına bir destek de Küçükçekmece İyilik Merkezi (KİM) bünyesinde faaliyet gösteren ‘Yaşam Sevinci’ gönüllü yardım ekibinden geldi. İstanbul’dan gönderilen ve ağırlıklı olarak gıda paketlerinden oluşan yardımlar Yüreğir Belediyesi ekiplerince sığınmacılara dağıtıldı.
İstanbul Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde ‘Kimsesizlerin Kimi’ sloganıyla faaliyet gösteren ‘Küçükçekmece İyilik Merkezi’ne bağlı ‘Yaşam Sevinci’ ekibi basında gördükleri bir haberden etkilenerek Yüreğir Belediyesi’nin Ocak ayında Yüreğir ilçesi sınırları içinde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacılar için başlattığı yardım kampanyasına destek oldu.
Küçükçekmece Belediyesi’nin de desteğiyle hayırseverlerden topladıkları yardımlarla İstanbul’dan ’ya gelen ekip, içerisinde günlük ihtiyaçların karşılanabileceği kahvaltılık ürünlerin de bulunduğu gıda paketlerini Yüreğir Belediyesi’ne teslim etti.
Yardım paketlerinin bir kısmı Yüreğir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince Ahmet Yesevi Kültür Evi’ne çadırlardan otobüslerle getirilen Suriyeli sığınmacılara dağıtılırken bir kısmı da yine belediye ekipleri ve hayırseverlerle birlikte kirada oturan ancak hiçbir geliri bulunmayan sığınmacılara ulaştırıldı.
‘Yaşam Sevinci’ gönüllüleri ayrıca sığınmacılara dağıtılmak üzere 16 adet kurban kestirdi ve nakdi yardımlarda bulundu. İstanbul’dan gelen ekiple akşam yemeğinde bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan duyarlılıklarından dolayı hayırseverlere ve yardım gönüllülerine teşekkür etti.
ÇELİKCAN: “İSTANBUL’DAN SESİMİZİ DUYDULAR”
Suriyeli sığınmacılar için ocak ayında meclis üyelerinin de desteğini alarak başlattıkları yardım kampanyasına gösterilen ilgiye teşekkür eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kampanyanın devam ettiğini söyledi. Çelikcan, “Yurdumuzun birçok bölgesinde olduğu gibi ilçemiz sınırları içinde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz var. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde yanlarında olamaya gayret ediyoruz. Hayırseverlerde bizim aracılığımızla yardımlarını bu kardeşlerimize ulaştırıyor. İstanbul’dan sesimizi duyan hayırseverler kampanyamıza destek oldu. Ekiplerimizde gelen yardımları o kardeşlerimize ulaştırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sığınmacılara "Yaşam Sevinci" Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN