“Kuş Pazarı Düş Pazarı” Sergisi Açılıyor

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
“Kuş Pazarı Düş Pazarı” Sergisi Açılıyor
Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nce (AFAD), 13 Mart 2015 tarihinde, Hacı Ömer Sabancı Sanat Galerisi’nde “Kuş Pazarı Düş Pazarı” adlı fotoğraf sergisi açılacak.
Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, Adana’da Kuş Pazarı’nın yüzlerce yıldır pazar günleri Kazancılar Çarşısı’nda kurulduğunu hatırlatarak, “Son 15-20 yıldır kentimizin dışına taşınmıştır. Adanalılar, gün olmuş yağmur altında, gün olmuş kavurucu sıcağın altında, düşlerini bulmaya gitmişler. İnsanlar ve kuşların birbirlerine olan sevgilerinden dolayı, bu ağır şartlar çok da önemsenmemiştir.Bu sevgi bağının oluştuğu mekanı yaşatmak ve düşlerin gerçekleştirilebilmesi için, Kuş Pazarı’nı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, 12 yıl önce, Metro Market arkasına yeni bit pazarı yeri olarak yapılan fakat, şu ana kadar faaliyete geçirilemeyen bölgeye taşınması planlanmaktadır. Yeni Kuş Pazarı’nda 15-40 metrekare arası dükkanlar, temel ihtiyaçların karşılanabileceği mekanlar, gezinti alanları bulunacak. Yeni Kuş Pazarı, belirli günlerde değil, yıl boyunca açık olacak. Adana’nın bir değeri olduğu düşündüğümüz Kuş Pazarı’nı, UNESCO’nun; Somut Olmayan Kültürel Miraslar Listesi’ne sokmak istiyoruz. Bu serginin de hem bu amaca, hem de yeni yerin tanıtımına katkı koymak üzere, farkındalık yaratacağına inanıyoruz” dedi.
15 Mart 2015 tarihinde, saat 18.00’de açılacak “Kuş Pazarı Düş Pazarı” sergisi 22 Mart 2015 tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kuş Pazarı Düş Pazarı” Sergisi Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN