Kızılay’dan Sıhhiye Çadırı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Türk Kızılayı Şubesi, tarihimizin şanlı destanlarından Çanakkale Savaşlarındaki cephe koşullarını, o günlerin izlerini taşıyan sıhhiye çadırı kurarak canlandırdı.
18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü ve Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünü nedeniyle bir dizi anlamlı etkinlik gerçekleştiren Türk Kızılayı Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi kongre salonunda da temsili sıhhiye çadırı kurdu. 100 yıl önceki imkanlara göre kurulan çadırda, Kızılay’ın Çanakkale Savaşları’nda yaralılarımız için verdiği tedavi hizmetleri canlandırıldı. Çadırlarının içinde bulunan, hemşire ve doktorun yaralı askerimize temsili tedavi çabası ise izleyenlere duygulu anlar yaşattı.
Etkinliği Adana Valisi Mustafa Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de izledi. Etkinlik alanında Türk Kızılayı Adana Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı tarafından karşılanan Vali Mustafa Büyük, 100 yıl önceki savaşta yaralanan askerlerin tedavisini canlandıran organizasyonu yapan Kızılay’a teşekkür etti.
Sıhhiye çadırı kurmaktaki amaçlarının Çanakkale ruhunu düşünmek,anlamak ve ders çıkarmak olduğunu söyleyen Saygılı, "Bu yaptığımız etkinliklerle bir farkındalık oluşturarak bilinç gelişmesine katkı sağlamak amacındayız"dedi. Ayrıca Türk Kızılayı Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl anma etkinliklerine gelen bütün konuklara günün anısına hazırlanmış özel hediyeler takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay’dan Sıhhiye Çadırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN