Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce Eğitim Sonra Önseçim

Giriş Tarihi: 21.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Önce Eğitim Sonra Önseçim
Cumhuriyet Halk Partisi, (CHP) 7 Haziranda yapılacak genel seçimlerde milletvekili adaylarını belirlemek için bugün gerçekleştirilecek önseçim öncesinde, sandık kurulu başkanlarını ve sandık görevlilerini verdiği eğitimle önseçime hazırladı.
Seyhan Oteli’nde düzenlenen ‘CHP Adana Önseçim Eğitimi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP İl yönetimi, İlçe başkanları, aday adayları ve sandık kurulu görevlileri hazır bulundu. Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, ülkeye saray demokrasisi getirmeye çalışan AKP iktidarının tek alternatifi durumundaki CHP’nin milletvekili adaylarının partililer tarafından belirlemesinin çok anlamlı, önemli ve kutsal olduğunu kaydetti.
Adana’da önseçime girecek 57 aday adayının bugüne kadar örnek bir seçim süreci yürüttüğüne dikkati çeken Bulut, tüm aday adaylarının birbirlerine verdiği desteğin demokrasi adına güzel bir örnek olduğunu kaydetti. Aday adaylarına, “Bu güzel tabloyu seçimlerden sonra da devam ettirelim” çağrısında bulunan İl Başkanı Bulut, sandık kurulu başkanlarından da sandıklarına sahip çıkarak, CHP’de sonraki dönemlerde önseçimin yolunu açmalarını istedi.
Bulut, “Görevli olduğunuz sandıklar bir anlamda artık sizin namusunuzdur. Sandıklarınıza sahip çıkıp, örnek bir önseçim süreci sergileyerek hem aday adayları arkadaşlarımızın emeğini korumalı hem de önseçim kültürünün yerleşmesini sağlamalısınız” diye konuştu.
“HEDEF ŞAİBESİZ, SORUNSUZ BİR ÖNSEÇİM”
Önseçimde tüm yükün, ilçe seçim kurullarının başkanlığını yapacak olan ilçe örgütlerinin başkanlarının omuzlarında olacağını ifade eden Bulut, önseçimin şaibesiz bir şekilde tamamlanmasının önemine vurgu yaptı. Bulut, “Eğer bunu yapamazsak, sadece bir ilçede değil Adana’nın tamamında bir sıkıntıya neden oluruz. İlçe başkanlarım, o yüzden işiniz çok zor ama ilçeniz, ülkenin geleceği, aday adaylarının emeği ve önseçim kültürünü yerleştirip sürekli hale getirmek için sandıklarınıza sahip çıkın” şeklinde konuştu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye’de adaylarını önseçimle belirleyen tek partinin CHP olduğunu anımsatarak, parti içi demokraside bir devrimi gerçekleştirdiklerini kaydetti. En son 1999’da 33 ilde önseçim yapıldığını hatırlatan Bingöl, 7 Haziran seçimleri için ise 55 il ile en yaygın önseçimin bu yıl yapıldığını vurguladı. Bingöl, ilçe başkanlarına, parti yöneticilerine, ilçe seçim kurullarındaki görevlilere, “Lütfen sorumluluklarınızın gereğini yerine getirin. En ufak şaibeye meydan bırakmayacak nitelikte son derece sağlıklı, şeffaf ve tarafsız bir önseçim gerçekleştirelim” çağrısında bulundu.
Önseçim eğitiminin önseçim kültürünün yerleşmesi ve CHP’ye yakışır bir şekilde sorunsuz tamamlanması için büyük önem taşıdığını vurgulayan CHP Parti Okulu Eğitmeni Yıldırım Kaya ise yaptığı sunumda il ve ilçe seçim kurulları ile sandık görevlilerinin sorumluluklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce Eğitim Sonra Önseçim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN