Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite Adaylarına Rehber Oldular

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Üniversite Adaylarına Rehber Oldular
Özel Başkent Okulları Lise Bölümü son sınıf öğrencilerine, üniversite öğreniminde seçecekleri meslekler ve tercih edecekleri bölümler hakkında yol göstermek amacıyla "1. Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okulları Üniversite ve Meslek Tanıtım Fuarı" düzenlendi.
Fuarda, alanlarında başarılı olan isimler, mesleklerini öğrencilere anlatıp tanıtarak, onlara üniversite ve bölüm tercihi konusunda rehberlik edildi.
Bu yıl ilk kez düzenlenen Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okulları Üniversite ve Meslek Tanıtım Fuarı, stantlarının gezilmesiyle başladı. Fuarda Prof. Dr. Korkut Ersoy öğrencilere, "Mesleki Yönlendirme ve Tercih Süreci" hakkında bilgiler verdi.12. sınıfta öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak hazırlanan etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Gün boyu devam eden seminerde katılımcılara 8 farklı konuşmacı tarafından bilgiler verildi.
Fuarda, mimarlıktan eczacılığa, avukatlıktan inşaat mühendisliğine, diş hekiminden elektrik-elektronik mühendisliğine, radyo, sinema ve TV uzmanlığına kadar farklı alanlardaki mesleklerin tanıtımı gerçekleştirildi.
Fuarda Prof. Dr. Korkut Ersoy, Araştırma Görevlisi Samet Bilge, Prof. Dr. Özcan Yağcı, Yardımcı Doç. Dr. Sengin Mercan, Yardımcı. Doç. Dr. Zuhal Yeniçeri Kökdemir, Prof. Dr. Arzu Balkan, Yardımcı Doç. Dr. Emel Sönmezer, Yardımcı Doç. Dr. Aysel Şafak yaptıkları konuşmalarla öğrencileri kendi bölümleri hakkında bilgilendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite Adaylarına Rehber Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN