Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dr. Çardak: "Seçimlerin Kaderini Kadınlar Belirleyecek"

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Dr. Çardak: Seçimlerin Kaderini Kadınlar Belirleyecek
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Aday Adayı Dr. Demet Çardak, "Seçimlerin kaderini belirleyecek olan kadınlardır" dedi.
Çardak, katıldığı bir televizyon programında, seçim çalışmaları kapsamında kullandığı ‘Başarı kadınlarla mümkün olur’ sloganını analiz etti. "Seçimlerin kaderini belirleyecek olan kadınlardır" diyen Dr. Çardak, "Ülke genelinde olduğu gibi Adana’da da kadın nüfusu erkeklerden daha fazla. Bu erkeklerin hoşuna gitmiyor olsa da istatiksel gerçekler bu yönde. Buna rağmen toplumda olduğu gibi ne yazık ki siyasette de erkek egemenliği hakim. Her ne kadar son yıllar da kadınlara verilen haklar sevindirici olsa da hala yeterli değil görüşündeyim" ifadelerini kullandı.
Dr. Çardak, şunları kaydetti:
"Çalışma hayatında, parlamentoda ve yerel yönetimler de cinsiyet eşitliği bulunmuyor. Buna rağmen her kadın bir liderdir aslında. Evin asıl reisi kadınlardır. Evde son sözü her zaman kadın söyler. Her başarılı erkeği doğuran da bir kadındır ve her başarılı erkeğin de arkasında bir kadın vardır. Kadını yok sayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Son zamanlarda kadına yönelik şiddetin artmasına ve istenmeyen olayların yaşanmasına iktidarın buna çanak tutan söylemleri etken olmuştur. Kadın evde oturup, çocuğa bakar, çamaşır yıkar. Erkek ise eve para getirir. Yıllardan beri bu böyle süre getirildi. Önümüzdeki seçimler, aynı zamanda cinsiyet eşitliğinin yakalanması için kadınlara bir fırsattır.’’
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dr. Çardak: "Seçimlerin Kaderini Kadınlar Belirleyecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN