Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen Adaylarından ‘Atanamayana Kız Yok’ Skeçli Eylem

Giriş Tarihi: 28.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Öğretmen Adaylarından ‘Atanamayana Kız Yok’ Skeçli Eylem
’da atama bekleyen öğretmen adayları, düzenledikleri eylemde ‘Atanamayan öğretmene kız yok’ skeci ile yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.
Atatürk Parkı’nda bir araya gelen bir grup öğretmen adayı, beraberlerinde getirdikleri masa, sandalye ile ev ortamı oluşturup kız isteme sahnesini gerçekleştirdi. Öğretmen adayları, atanamayan öğretmene istediği kızın verilmemesini konu alan skeci canlandırdı.
Skecin ardından öğretmenler adına açıklama yapan Halil İbrahim Gülşen, “Biz burada 300 ya da 3 bin kişi değil, 330 bin ataması yapılmamış öğretmen adına dimdik duruyor ve 2014 Eylül atamasında adaletsizce yapılan kontenjan dağılımının telafisinin 2015 atamalarında telafi edilmesini istiyoruz. Atamamız yapılmadığı için gelecekten umudumuz olmadığını her gün biraz daha hissediyoruz. Yuva kuramıyoruz, bayramlarda bile mutsuzuz. Konu komşuya göre, okumuş, işsiz, atanamayan gençleriz. Biz artık annelerimizin, babalarımızın gözlerine gururla, öğrencilerimizin gözlerine şefkatle, yetkililerimizin gözlerine öğretmen olarak bakmak istiyoruz" dedi.
Gülşen, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Nisan ayında 40 bin öğretmen ataması yapmasını istedi.
Açıklamanın ardından bir süre slogan atan öğretmen adayları, daha sonra dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen Adaylarından ‘Atanamayana Kız Yok’ Skeçli Eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN