Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü: “Hizmet Ortak Paydamız”

Giriş Tarihi: 31.3.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 00:27
Sözlü: “Hizmet Ortak Paydamız”
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Yapacağımızı söylediklerimizi hayata geçirip geçirmeyeceğimizi önümüzdeki 4 yıl gösterecek" dedi.
Akdeniz Türk TV’de Yüksel Evsen’in hazırlayıp sunduğu, Savaş Çokduygulu, Efsun Tekyeten, Necmi Uçar’ın sorularıyla katıldığı Dört Köşe programına, merkez ilçe belediye başkanlarıyla birlikte konuk olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yeni yasayla, yetki ve sorumluluk alanlarının il sınırlarının tamamına yayıldığını söyledi ve yeni bir teşkilat yapılanmasının ardından kırsalda biriken susuzluk-yol eksiği sorunlarını gidermek için harekete geçtiklerini söyledi. Sadece 1 yıl içinde 150 km’den fazla içme suyu şebekesi inşa ettiklerini belirten Sözlü, geçen yıl 630 km yol yaptıklarını, bu yıl da 1130 km yol daha yapılacağını kaydetti. Adana’da maddi sıkıntılardan dolayı yapılamaz denilen hizmetlerin yapılabildiğini ve bundan sonra da yapılabileceğini gösterdiklerini ifade eden Sözlü, “Adana’nın ilçelerinde seçilen diğer başkanlarımızla birlikte Adana için çalışma azmimiz var. Herkesin bu konuda samimi olduğunu görüyorum ve hangi siyasi partiden olursa olsun, Adana’nın gelişmesi için birlikte çalışma kararlılığımızın sürdüğünü belirtmek istiyorum” dedi.
Başkan Sözlü, Seyhan Nehri üzerinde yapılacak ve trafik akışını önemli ölçüde rahatlatması planlanan köprülerle ve Ceyhan Nehri üzerinde yapılacak köprüyle ilgili projelerin ayrıntılarını da paylaştı. Sözlü, “Yapacağımızı söylediklerimizi hayata geçirip geçirmeyeceğimizi önümüzdeki 4 yıl gösterecek. Adana’da hemşehrilerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Adanalılara hizmet için ilçe belediyelerimizle koordineli çalışıyoruz. Farklı siyasi partilere mensup ilçe belediye başkanlarıyla aramızda siyasi yarış olabilir fakat Adanalılara hizmet ortak paydamızdır. Bu konudaki sorumluluğumuz ortak” diye konuştu.
Adana’da içme suyunda kayıp ve kaçağı yüksek olduğunu belirten Sözlü, "Halkın sırtına binen yükü, kayıp ve kaçakları tespit faaliyetlerimiz sürdükçe azaltacağız. Belediyemizin gelirlerini de böylece artıracağız. ASKİ’nin kayıp kaçakları yüzde 60’larda. İlk etapta bu kayıp kaçak yüzdesini 20’lere indireceğiz. Bu konuda sıkı çalışmaya ve kayıp kaçağı, kayıt altına alma işlemlerine devam ediyoruz” dedi.
Köprü Köyü Kentsel Dönüşüm projesine de değinen Sözlü, modern, yoğunluğunun yüksek olmadığı, doğayla iç içe, çağdaş şehircilik konseptinin uygulandığı bir proje olacağının altını çizdi. Sinanpaşa’da da aynı özelliklerde bir kentsel dönüşüm planladıklarını vurgulayan Sözlü, projelerin bakanlıkta imza beklemesinin en büyük sıkıntı olduğunu ifade etti. Seyhan’da, Ziyapaşa ve Sümer Mahallesi’yle ilgili, Zeydan Karalar’la görüş alışverişi yaptıklarını hatırlatan Başkan Sözlü, kendi başlattıkları kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte, Seyhan, Çukurova ve Yüreğir’de de ortak projelerle yola devam edeceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü: “Hizmet Ortak Paydamız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN