Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karalar: “Günüm İş Taleplerini Almakla Geçiyor”

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Başkan Karalar: “Günüm İş Taleplerini Almakla Geçiyor”
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gününün yüzde 90’ını partililerin iş taleplerini almakla geçirdiğini belirterek, “5 yılımızı böyle geçirirsek vay halimize, vallahi bir daha seçim kazanamayız. Seyhanlı bizden hizmet de bekliyor, projeleri de bekliyor” dedi.
Katıldığı bir etkinlikte işsizlik sorununa değinen Karalar, ’nın işsizler kenti haline geldiğini söyledi. Karalar, Seyhan’da 100 binin üzerinde işsiz olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmak son derece zor. En çok sıkıntı çektiğimiz nokta bu. Bu sıkıntının düzeltilmesi için elimizden geleni yapacağız. Yoksa 300-400 kişiyi işe alarak size iyilik etmeyiz. Bakın ben günümün yüzde 90’ını partililer ile görüşerek geçiriyorum ve partililerimizin bizden istediği sadece iş. Daha 100 kişiden 2 tanesi gelip de ‘şu yolumuz bozuk, kentsel dönüşümü ne zaman yapacaksınız’ demedi. Onlar da haklı. Büyük bir ıstırap var. Herkes aş, iş istiyor. Biz de tam manasıyla kilitleniyoruz” diye konuştu.
Günün tamamını iş taleplerini almakla geçirdiğini kaydeden Karalar, “5 yılımızı böyle geçirirsek vay halimize, vallahi bir daha seçim kazanamayız. Seyhanlı bizden hizmet de bekliyor, projeleri de bekliyor. Biz eğer Seyhan’da projelerimizi yapabilirsek bu 20 bin insana iş demektir. Sizle görüşmekten hiç sıkılmam. Sıkılmam şudur, sizle görüşürken büyük projeleri atlamaktır, bu projelere imza atamamaktır. Bunu da yapacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karalar: “Günüm İş Taleplerini Almakla Geçiyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN