Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışkan: “Hain Saldırılar Asla Hedefine Ulaşamayacak"

Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Çalışkan: “Hain Saldırılar Asla Hedefine Ulaşamayacak
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mustafa Çalışkan, "Milletimizin şanlı tarihi ve tecrübesine güvenerek bu tür saldırıların asla hedefine ulaşamayacağına inanıyoruz" dedi.
Çalışkan, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın, hain bir saldırı sonrasında şehit edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye maalesef alçak ve menfur bir terör saldırısına maruz kaldı. Çağlayan Adliyesi’nde görevini yapmaya çalışan savcımız Mehmet Selim Kiraz, hain bir saldırı sonrasında şehit oldu. Öyle anlaşılıyor ki, kirli eller ülkemizin huzurunu bozmaya çalışıyorlar. Ülkemizin ve toplumumuzun huzuruna kast eden, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırının karşısındayız” diye konuştu.
Halkımızın bin yıldır bu topraklarda kardeşçe ve huzur içerisinde yaşadığını ifade eden Çalışkan, “Birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz. Bu millet çok büyük zorluklara rağmen birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı başarmıştır. Halkımız her türlü saldırı karşısında aklı selimle hareket etmiş ve tek vücut olarak davranmıştır. Milletimizin bu şanlı tarihi ve tecrübesine güvenerek bu tür saldırıların asla hedefine ulaşamayacağına inanıyoruz. Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve halkımıza sabrı cemil niyaz ediyorum” dedi.
Türkiye’de bir kutuplaşma olmadığını belirten Çalışkan, “Halkımız arasında bir kutuplaşma ve ayrışma yoktur. Tüm mezhep, meşrep ve etnik kökenler arasında evlilikler devam ediyor. Toplumumuzun tüm kesimleri arasında ticari ve sosyal münasebetler olağan haliyle yaşanıyor. Kimsenin kimseye bir sınır ve tavır koyduğu yok. Bu güç ve tecrübe karşısında teröristler her defasında toplumdan tecrit ediliyor. Halk onlara prim vermiyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışkan: “Hain Saldırılar Asla Hedefine Ulaşamayacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN