Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü: "Ulaşım Esnafı Rakibimiz Değil, Çözüm Ortağımızdır"

Giriş Tarihi: 3.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Sözlü: Ulaşım Esnafı Rakibimiz Değil, Çözüm Ortağımızdır
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ulaşımla ilgili bir yerle rekabet etmek, onları çökertmek gibi bir düşünceleri olmadığını belirterek, "Biz ulaşım esnafını rakibimiz olarak değil, çözüm ortağımız olarak görüyoruz"
Sözlü, Adana Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası’nın 1. Üye Yemeği Toplantısı’na katıldı. Seyhan Baraj Gölü civarındaki bir çiftlikte gerçekleştirilen ve çok sayıda ulaşım esnafının katıldığı etkinlikte konuşan Adana Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer, Türkiye’de halk otobüsü sektörünün ilk kez Adana’da kurulduğunu söyledi. Göğer, “Kurumsal yapı ve profesyonel yönetim konularında da hızlı mesafe alan bir kuruluş olmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede yaptığımız düzenleme ve değişikliklerin kısa zamanda faydasını göreceğimize inanıyorum. Alışkanlıklarımızı değiştirmeden ve dünyada meydana gelen yenilikleri izlemeden, klasik yöntemlerle problemleri çözmek mümkün olmayacaktır. Kent demek, kent içi toplu taşıma demektir. Dolayısıyla kent sorunları, kentte en çok hareket eden unsur olarak bizleri etkilemektedir" dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de toplu taşımanın bütün şehirlerde önemli yeri olduğunu ve sorunları bulunduğunu belirtti. Başkan Hüseyin Sözlü, “Toplu taşımada vatandaşın işini kolaylaştıran, rahatlamayı sağlayan belediyeler her zaman halk nezdinde itibar görür. Adana ulaşımında toplu taşıma esnafı bizim şikayetçi olduğumuz bir kesim değil. Belediye olarak bir yerle rekabet etmek, onları çökertmek gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok. Biz ulaşım esnafını rakibimiz olarak değil, çözüm ortağımız olarak görüyoruz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Kendimize çıkar sağlama niyetinde hiç olmadık. Adana ulaşımında Büyükşehir Belediyesi çok büyük fedakarlıklarla sübvanse yapmaktadır. Her gün zararımızı büyütmek niyetinde falan değiliz. Halkımızın, esnafımızın memnun olduğu bir çözümde buluşalım, biz de zararımızı hafifletelim. Bazı hatlardan geri çekilmekten bile imtina etmeyiz. Yeter ki çözüm olsun, halkımız memnun olsun. Sizin ezileceğiniz bir çözümden hiç bir zaman memnun olmayız. Bir çözüm için az bir zamana ihtiyacımız var” diye konuştu.
Halk otobüsçüleri esnafının tek çatı altında toplanıyor olmasının, Adana’da çözümü daha da kolaylaştıracağını ifade eden Başkan Sözlü, şöyle devam etti:
“Sadece ulaşım sektöründe değil, örneğin metal sanayi sitesinde 11 kooperatif var. Bu da orada yaşanan altyapı eksiği ve düzensizlik sorununu ortaya çıkarmış. Oraya 20 milyon lira para harcayarak, sorunları en aza indirmeyi hedefliyoruz. Ümit ediyorum ki oranın esnafı da sizin duyarlılığınızı, pozitif yaklaşımınızı görüp, 11 kooperatifi tek çatı altında toplar. Onlara sizi örnek göstereceğim inşallah. Tebrik ediyorum sizi. Ulaşım hatlarının birbirinden kopuk oluşu, sadece esnafımızın mağduriyeti değil, halkımızın da hat değişikliği nedeniyle ikinci, üçüncü ücretleri ödemek zorunda kalışı tabii ki bizim hoşumuza gitmiyor. Biz ilk etapta halkımızın yükünü hafifletelim. Bizim paydaşımız, çözüm ortağımızsınız ve tek çatı altında toplanmanız çözümü kolaylaştıracaktır. İnşallah sizlerle birlikte Adana ulaşımına bir çözüm getiririz. Sizlerin de rızık mücadelesinde yüreklerinizi serinletiriz. Burada büyük büyük zararlarla, sizleri de çökerterek, kimsenin mutlu olmadığı bir yolu izlemeyiz. Adana’nın her meslek kolundaki esnafının derdi bizlerin derdidir. Adana mutlu insanların yurdu olmalıdır. Mutlu insanların yaşadığı şehrin çıtası yükselir. 2 milyon 200 bin kişinin yaşadığı bir büyük Türkiye şehrinde insanların mutlu olması, yarınlarından emin olması Adana’yı bir huzur ve refah şehri yapar. Bu; bizim başarımızı da artırır ve şehrin medeniyet, kültür çıtasını yükseltir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü: "Ulaşım Esnafı Rakibimiz Değil, Çözüm Ortağımızdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN