Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Finalleri

Giriş Tarihi: 5.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Final Yarışmaları” ’da gerçekleştirildi. Kızlarda İstanbul Anadolu Yakası, erkeklerde ise Kocaeli takım halinde şampiyon oldular.
Yüreğir İlçesi Serinevler Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 2 gün süren yarışmalara ferdi davet edilen sporcuların yanı sıra kızlarda 12 toplam 24 takımdan 258 sporcu katıldı. İlk gün yağış altında yapılan müsabakalarda sporcular birbirlerine üstünlük kurmak için yoğun mücadele ettikleri dikkati çekti.
Takım halinde kızlarda 94 puanla İstanbul Anadolu Yakası şampiyon oldu, ikinciliği 88 puanla Balıkesir, üçüncülüğü ise 73,5 puanla Aksaray elde etti.
Erkeklerde ise 89 puanla Kocaeli şampiyon olurken, ikinciliği 86 puanla Samsun, üçüncülüğü ise 85,5 puanla İzmir kazandı.
Yarışmalarda dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Efsane maratoncu ve Adana’da ki yarışmaların Jüri Başkanı İsmail Akçay, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Nuri Kılıç, Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Müslüm Aksakal, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri Cemal Demirağ, Mahmut Kır, Murat Adıgüzel, Halit Yılmazel, Emekli Eski Şube Müdürü Kazım Tekin, Spor Servisi Şefi Hanifi Altun, Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, konuk takımların kafile başkanları ile antrenörleri verdi.
Yarışmanın Jüri Başkanı ve Eski Milli Maratoncu İsmail Akçay, ilk günkü yağışa rağmen müsabakaların aksamadan tamamlandığını, başarılı sporcuları belirleyerek milli takım antrenörlerine önereceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Finalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN