Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkeş Dualarla Anıldı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Türkeş Dualarla Anıldı
MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ’da dualarla anıldı.
MHP Adana İl Başkanlığı, merhum Türkeş için mevlit okuttu. İl binasında yapılan mevlide MHP ilçe başkanları, partili belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve bazı aday adayları ile partililer katıldı.
Mevlidin başlamasından önce bir konuşma yapan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, “Başbuğ Alparslan Türkeş, sadece Türkiye için değil, bütün Türk cumhuriyetlerinde, bütün akraba topluluklarda da bilinen, sevilen, nefesi ile moral veren büyük bir liderdi. Üstün ahlakı, yüce devlet sevgisi, büyük vatan aşkı, Türklük sevdası, Turan ülküsü; bu değer ve hedefler için ortaya koyduğu çelikten imanı, kararlılığı ve dev sabrı O’nun en belirgin özelliklerindendi” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Türkeş’in, Türk milletini iktidara taşıma yolunda verdiği mücadeleye vurgu yaparak “Rahmetli Başbuğumuz, Türk milliyetçiliği davasını siyasi organizasyon haline getirip demokratik yollardan ülkemizin, milletimizin idaresine talip olmuş ve bunu başarmak için de uzun yıllara dayanan bir mücadele vermiştir. Bu siyasi hareket 46. yaşında inşallah iktidar olarak Başbuğumuzun ruhunu, şehitlerimizin ruhunu şad edecektir” diye konuştu.
Türkeş için ayrıca önceki günden itibaren anı defterinin açıldığı il binasında düzenlenen mevlit, helva dağıtımı ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkeş Dualarla Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN