Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni: "Hepimiz Bu Davanın Birer Neferiyiz"

Giriş Tarihi: 8.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:40
AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, 141 aday adayının yarından itibaren 14 milletvekili adayı ile kol kola, seçim meydanlarında seçim çalışması yapmakla yükümlü olduğunu ifade ederek, “Hepimiz bu davanın birer neferiyiz” dedi.
25. Dönem Milletvekili Adayları’nın YSK’ya bildirilmesinin ardından açıklama yapan Adana İl Başkanı Fikret Yeni, başta Adana milletvekili adayları olmak üzere AK Parti’nin bütün adaylarına başarı dileklerinde bulunarak “Bu arkadaşlarımız Yeni Türkiye’nin inşa sürecine öncülük edecek” ifadesini kullandı. Yeni, “Adaylarımızın da, bizim de yükümüz çok ağır. Ama bu yük kutsal dava yükü olunca bizim için hiç bir önemi yok. Türkiye’nin geleceği için dönüm noktası niteliğindeki 7 Haziran seçimlerinin önemi çok büyük. Bu bilinçte olan 141 aday adayı kardeşimiz yarından tezi yok, 14 milletvekili adayımızla kol kola, seçim meydanlarında seçim çalışması yapmakla yükümlü. Bu ‘AK Dava’nın bir neferi olmak, milletvekili olmaktan da başka makamlardan da daha değerlidir” diye konuştu.
"ZAFER İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"
Başkan Fikret Yeni, şöyle devam etti:
“Bu ülkeye, bu şehre borçlu olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Ve 14 ismi, birini diğerinden ayırt etmeden mecliste bu kardeşlerimizin milletimizin temsilcisi olması için çaba sarf etmeliyiz. Hiçbir aday adayımızın ve açıklanan adayımızın diğerine üstünlüğü yoktur. Genel merkezimizin açıklamış olduğu isimler bizim için büyük önem arz etmektedir. Biz, kaderin üstündeki kadere teslim olarak mücadelemizi sürdürecek ve 7 Haziran’da bir kez daha milletimize hizmet etmek için, milletimizin bize sunduğu zaferimizi yine milletimizle birlikte kutlamak için çaba sarf edeceğiz. Bizim için ne olduğumuzdan çok, seçim sonucuna küçükte olsa, olumlu yönde nasıl bir katkı koyarım olacaktır. Bizim siyasetimiz bu denizde yüzer. Bizim siyasetimiz birlik ve dirlik siyasetidir.”
"7 HAZİRAN’A ODAKLANACAĞIZ"
7 Haziran seçimlerinin, 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinin son halkası niteliğinde ve özelliğinde olduğunu belirten Yeni, “Bu seçimin öneminin bilincinde olan arkadaşlarımız, kader birliği ile bu halkayı sağlamlaştırmanın ve kırılmaz bir zincir haline getirmenin gayreti içinde olmalıdır. Bizim siyasetimiz birlik siyasetidir. Hep birlikte kazanmak için yekvücut olacağız ve 7 Haziran’a odaklanacağız. Bu sınavdan dava ahlakıyla başarılı çıkanlar ebediyen kazananlar olacaktır. Bizim siyasetimiz muhabbet ve gönül siyasetidir. Bu anlayışın dışında hiç bir arkadaşımız kalmayacaktır. 141 aday adayımızın basın açıklamasında söylemiş olduğu ‘Aday olsam da, olmasam da partimin neferi gibi çalışacağıma söz veriyorum’ akdi hala insanlarımızın kulaklarında yankısını sürdürmektedir. Bu sözün gereğini tüm arkadaşlarımız yerine getirmenin gayreti içinde olacak ve yeni Türkiye’nin inşasına bir tuğla da ben koymalıyım heyecanında olacaktır. Bizim aday adaylarımızın tamamı, listede yer aldığı için kibre kapılmayacağı gibi, liste dışı kaldığı için yanlış davranışlar içine girmez. Teşkilatlarımız seçime son derece hazırlıklı olarak bugünü beklemeden çalışmalara başlamıştır. Şimdi adaylarımız ve aday adayı arkadaşlarımızla sahaya inme vakti. Yeniden açıklanan adaylarımızın milletimize, partimize ve Adana’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: "Hepimiz Bu Davanın Birer Neferiyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN