Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrenciler El Hijyenini Öğrendi

Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 11:07
Minik Öğrenciler El Hijyenini Öğrendi
Acıbadem Hastanesi ile Özel Bertiz Anaokulu arasında yapılan işbirliği neticesinde hastanede görevli hemşireler minik öğrencilere slaytlar eşliğinde ve uygulamalı olarak el yıkama eğitimleri verdi.
“Köpük Balığı” projesi kapsamında okulda eğitimleri devam eden öğrencilere el hijyeninin önemini anlatmayı ve bu alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Acıbadem Adana Hastanesi yetkilileri, el yıkamanın küçük yaşlarda kazanılarak sürdürülmesi gereken bir alışkanlık olduğuna vurgu yaptılar. Eğitimleri veren Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Gülay Albak da, “Kişisel hijyen doğru el yıkama ile başlar” dedi. Albak, el yıkama alışkanlığının birçok hastalığın henüz yayılma aşamasına gelmeden önlenmesindeki önemine dikkat çekerek doğru el yıkamanında bir tekniği olduğunu belirtti ve bu yönde hazırladıkları slaytlar eşliğinde öğrencilere uygulamalı eğitimler verdiklerini söyledi.
Görevli hemşireler minik öğrencilere uygulamalı olarak el yıkama eğitimini verirken hastane palyaçoluk eğitimi almış palyaço hemşireler de çocukları eğlendirdiler ve keyifli anlar yaşamalarını sağladılar.
Eğitimin tamamlanmasının ardından palyaço hemşireler çocuklara yanlarında getirdikleri boyama kitaplarından hediye ettiler ve el yıkamanın resimli olarak anlatıldığı “Köpük Balığı” posterlerinden verdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrenciler El Hijyenini Öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN