Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulut: "İktidarın Yolu Sandık Güvenliğinden Geçiyor"

Giriş Tarihi: 4.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
Bulut: İktidarın Yolu Sandık Güvenliğinden Geçiyor
CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut, Türkiye’de rejimin güvencesinin CHP olduğunu, ancak sandığa sahip çıkılamaması durumunda bu söylemin bir anlamının kalmayacağını söyledi.
CHP Genel Merkezi’nin düzenlediği Adana Hukuk-Seçim Bölge Toplantısı Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Adana, Mersin, Niğde, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Kayseri ve Nevşehir’den hukuk ve seçim işlerinden sorumlu il ve ilçe başkan yardımcıları, il ve ilçe bilişim sorumlularının katıldığı toplantının açılış konuşmasını CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptı.
CHP’nin Cumhuriyet’in kurucusu olduğunu anımsatan Bulut, CHP’nin uzun zamandır iktidarı istediğini belirtti. Bugün halkın da CHP iktidarını istediğini vurgulayan Bulut, 56 ilde milletvekili adaylarını önseçimle belirleyen CHP’nin iktidara en yakın parti olduğunu savundu. CHP’nin kadrolarıyla, örgütleriyle iktidara hazır olduğunun altını çizen Bulut, iktidarın yolunun sandık güvenliğini sağlamaktan geçtiğini söyledi.
Geçmiş dönemlerdeki seçimlerde sandık güvenliği konusunda en çok mağduriyet yaşayan partinin CHP olduğunu söyleyen Bulut, “Her bir oya sahip çıkmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Türkiye’de rejimin güvencesinin CHP olduğu yönündeki söylemimiz de ancak halkımızın iradesine sahip çıkmakla anlam bulur. Aksi halde bu söylemin anlamı olmaz” şeklinde konuştu.
Bulut’un konuşmasının ardından Parti Meclisi Üyesi Av. Sera Kadıgil, CHP İstanbul İl Bilişim Sorumlusu ve Genel Merkez Seçim İşleri Uzmanı Tayfun İşbilen ile CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sorumlusu Orhan Erdoğan, katılımcılara seçim süreci çalışmaları, seçim günü örgütlenmesi ve sandık güvenliğinin sağlanması yönünde atılacak adımlarla ilgili CHP’nin yol haritasını paylaştılar. Katılımcılara oy kullanma ve döküm-sayım esnasında dikkat edilecek konular hakkında da bilgiler de aktarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulut: "İktidarın Yolu Sandık Güvenliğinden Geçiyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN