Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurgusal Duruşma Yarışması Akdeniz Bölge Elemeleri

Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 10:53
Kurgusal Duruşma Yarışması Akdeniz Bölge Elemeleri
TBB Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması Barosu’nun ev sahipliğinde; Antalya, Adana, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye olmak üzere olmak üzere 7 Baro’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Takımlar; savunma ve iddia makamlarına oturarak performanslarını sergilediler. Adana Barosu, Mersin Barosu, Antalya Barosu ve Kahramanmaraş Barosu finale kalmak için yarıştı. Finale kalan Antalya Barosu birinciliği kazanırken, Kahramanmaraş Barosu ikinci, Adana Barosu üçüncü ve Mersin Barosu da dördüncü oldu.
Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Stajyer Avukarlar arası "Kurgusal Duruşma" yarışmasının ödül törenine geçildi. Jüri üyeleri Prof. Dr. Durmuş Tezcan’a Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Yargıtay 14. Ceza Dairesi üyesi Alp Arslan’a Antalya Baro Başkanı Alper. Tunga Bacanlı, Avukat Yılmaz Sağlam’a, Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı plaketlerini takdim etti. Daha sonra yarışmada ilk 3’e giren takımlara kupaları sunuldu. Ayrıca yarışmaya katılan tüm yarışmacılara katılım sertifikaları verildi. Birinci olan takımda yer alan stajyer avukatlara da bir yıl süresince kitap aboneliği çeki hediye edildi.
Bölgelerde birinci olan takımlar, 17-18 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final yarışmasında, yeni bir olay metni üzerinden yapacakları iddia ve savunma ile ilk üç dereceye girme mücadelesi verecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurgusal Duruşma Yarışması Akdeniz Bölge Elemeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN